ارزش افزوده

ارزش افزوده

ارزش افزوده کسب و کار چیست؟

 

میتوان گفت ارزش افزوده ویژگی اضافه و یا ارزش اقتصادی میباشد که مراکز و شرکت ها قبل از ارائه به مشتریان خود به کالاها و خدمات خود اضافه میکنند.

افزودن ارزش به یک محصول یا خدمات به شرکت ها کمک می کند تا مشتریان بیشتری را جذب کنند که می تواند درآمد و سود را افزایش دهد. ارزش افزوده در واقع تفاوت بین قیمت محصول برای مصرف کنندگان و هزینه تولید آن است. ارزش را می توان به روش های مختلف اضافه کرد، مانند افزودن نام تجاری به یک محصول عمومی یا مونتاژ یک محصول به روشی نوآورانه.

از دیگر خدمات شرکت سپنتا ثبت میتوان ثبت لوگو و برند اشاره کرد.

ارزش افزوده چیست؟

واژه «ارزش افزوده» نشان دهنده پیشرفت اقتصادی است که یک شرکت محصولات یا خدمات خود را قبل از ارائه به مشتریان ارائه می دهد. ارزش افزوده توضیح می دهد که چرا شرکت ها قادرند کالاها یا خدمات خود را بیش از هزینه تولیدشان بفروشند. افزودن ارزش به محصولات و خدمات بسیار مهم است زیرا انگیزه خرید را برای مصرف کنندگان فراهم می کند. بنابراین درآمد و نتیجه نهایی شرکت را افزایش می دهد.

ارزش افزوده می تواند در مواردی اعمال شود که شرکت محصولی را خریداری می کند که ممکن است یکنواخت در نظر گرفته شود با تفاوت های کمی با رقبا، در صورت وجود و به مشتریان بالقوه ویژگی یا افزونه ای ارائه دهد که درک بیشتری از آن داشته باشد. افزودن نام تجاری به یک محصول عمومی می تواند به اندازه تولید یک محصول جدید یا به شکلی که هیچکس قبلا  فکرش را نکرده باشد ارزشمند باشد.

ارزش افزوده تجاری چیست؟

ارزش افزوده تجاری به هر قسمتی از فرآیند که برای ماندن در تجارت ضروری است. اما مستقیما به محصول یا خدمات کمک نمی کند، یا به طور مستقیم توسط مشتری ارزش گذاری می شود گفته می شود. در نگاه اول این مراحل ممکن است بدون افزوده به نظر برسند. زیرا این مراحل تغییر شکل، تناسب یا عملکرد را در محصول یا خدمات انجام نمی دهند. با بازرسی دقیق تر، مشخص می شود که حذف این مراحل منجر به نتایج بدی می شود.

به عنوان مثال الزامات ایمنی را می توان به عنوان ارزش افزوده تجاری در نظر گرفت. زمان صرف شده برای قرار دادن تجهیزات ایمنی به طور فعال ارزش کالا یا خدمات را افزایش نمی دهد و چیزی نیست که توسط مشتری هنگام دریافت کالا و خدمات آنها تشخیص داده شود. در عوض اقدامات پیشگیرانه به حداقل رساندن زمان از دست رفته بر اثر آسیب و صدماتی که ممکن است رخ دهد یا ممکن است هرگز رخ ندهد، کمک می کند. مواردی وجود دارد که تنها با توجه به مسائل مالی مربوطه، ممکن است صرف نظر از تجهیزات ایمنی ارزان تر باشد و اجازه دهید کارگر گاه به گاه آسیب ببیند. البته مسئله اینجا مالی نیست بلکه اخلاقی است. ارائه یک محیط کار ایمن به کارکنان هم یک تعهد اخلاقی و هم قانونی است.

مثال دوم شامل الزامات قانونی است. دولت ها از مشاغل می خواهند اطلاعاتی مانند اطلاعات ثبت اختراع و حق چاپ، روابط کاری، معاملات فروش، املاک و غیره را ارائه دهند. هزینه های ارائه این اطلاعات را نمی توان به عنوان ارزش افزوده توصیف کرد. اما نادیده گرفتن این اقدامات خطر جریمه یا ممنوعیت انجام تجارت در داخل کشور است.

نقش ارزش افزوده در اقتصاد چیست؟

سهم صنعت خصوصی یا بخش دولتی در کل تولید ناخالص داخلیف ارزش افزوده یک صنعت است که به آن تولید ناخالص داخلی نیز گفته می شود. اگر تمام مراحل تولید در مرزهای یک کشور اتفاق بیفتد، ارزش افزوده کل در همه مراحل همان چیزی است که در تولید ناخالص داخلی محاسبه می شود. مجموع ارزش افزوده قیمت بازار محصول یا خدمات نهایی است و فقط تولید را در یک بازه زمانی مشخص حساب می کند.

اقتصاددانان می توانند از این طریق تعیین کنند که یک صنعت چقدر به تولید ناخالص داخلی یک کشور کمک می کند. افزوده در یک صنعت به تفاوت بین کل درآمد یک صنعت و کل هزینه نهاده ها، مجموع نیروی کار، مواد و خدمات خریداری شده از سایر مشاغل در یک دوره گزارش اشاره دارد.

مزایای ارزش افزوده کسب و کار

ارزش افزوده کسب و کار شامل یک سری مزایا میباشد که در موارد زیر به آنها اشاره کردیم:

ایمنی

فعالیت های مربوط به ایمنی تجاری باعث ایجاد محیط کاری می شود که افراد می خواهند در آن کار کنند. هیچ کس نمی خواهد در محیطی کار کند که سلامت کوتاه مدت یا بلند مدت او در معرض خطر باشد. این اقدامات مربوط به ایمنی همچنین به سازمان ها کمک می کند تا هزینه ای را تعلق نگیرند یا شرکت را به دلیل نقض ایمنی جدی تعطیل نکنند.

مجاز

الزامات دولتی برای هر مشاغل وجود دارد. با اطمینان از اینکه الزامات قانونی کشور خاص شما برآورده شده است و اطلاعات صحیح در اختیار دولت قرار می گیرد، خطر دخالت دولت در عملیات خود را به حداقل می رساند. مراقب باشید که الزامات قانونی خود را بیش از حد انجام ندهید. زیرا کارهای اضافی اکنون به عنوان ارزش افزوده محسوب می شوند.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ