تغییرات شرکت

تغییرات شرکت

چه زمانی می توان اقدام به تغییرات شرکت نمود؟ مراحل ثبت تغییرات شرکت چیست؟

بعد از اینکه شما و شرکایتان اقدام به ثبت شرکت کردید ممکن است تصمیم به ایجاد تغییراتی در شرکت کنید. باید توجه داشته باشید که این تغییرات شرکت بایستی از طریق کارشناسان اداره ثبت مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت تایید آن، این تغییرات شرکت باید در روزنامه رسمی کشور منتشر شود.

تغییرات شرکت

معمولا بعد از شروع فعالیت یا افزایش یافتن افراد متخصص، شرکت ها نیاز پیدا می کنند تغییراتی در موضوع فعالیت شرکت، عنوان و نام شرکت، تغییراتی در اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل یا محل کار شرکت ایجاد نمایند. هم چنین ممکن است اعضای شرکت بعد از مدتی به دلایلی خاصی تصمیم به انحلال شرکت بگیرند. انجام هر کدام از این تغییرات بدون ثبت رسمی فاقد اعتبار قانونی است. اگر در صورتجلسه شرکت، تغییرات شرکت تنظیم و امضا شده باشد اما هنوز در سامانه وارد نشده و همجنین در روزنامه رسمی آگهی نشده فاقد اعتبار در بانک ها و سازمان ها و … می شود. مثلا اگر اعضا هیئت مدیره تغییر کرده اما در اداره ثبت شرکت ها ثبت نشده باشند کماکان هیئت مدیره محسوب می شوند.

مراحل ثبت تغییرات شرکت

شما پس از تصمیم گیری در مورد ایجاد تغییراتی در شرکت برای ثبت آن نیاز است که ابتدا به اداره ثبت شرکت ها درخواست بدهید.

اگر خودتان می خواهید این کار را انجام دهید حتما این مقاله را مطالعه نمایید تا به صورت صحیح این مراحل را به خوبی پشت سر بگذارید. زیرا اگر اشتباهی در این مراحل صورت گرفت نتیجه آن عدم پذیرش درخواست شما می باشد. پس باید این مراحل را با دقت و زمان کافی گذراند.

خوشبختانه برای انجام مراحل ثبت تغییرات شرکت نیاز به مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت ها نیست و شما می توانید از طریق اینترنتی و غیر مجازی اقدام به ثبت تغییرات شرکت خود نمایید.

بعد از ثبت شدن در سامانه باید رسید پذیرش و متن صورت جلسه که سایت به شما تحویل داده است را باید در یک پاکن زرد رنگی که باجه پستی به شما تحویل میدهند، به اداره ثبت پست کنید. پس از مراجعه به آدرس اینترنتی مربوطه، استان و شهر خود را وارد کنید و با وارد کردن شناسه ملی شرکت به مرحله بعد بروید.

بعد از ثبت شدن در سامانه باید رسید پذیرش و متن صورت جلسه که سایت به شما تحویل داده است را باید در یک پاکن زرد رنگی که باجه پستی به شما تحویل میدهند

در مرحله بعدی باید نوع صورتجلسه که شامل مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده، صورتجلسه هیئت مدیره را انتخاب نمایید.

برای مطالعه مقاله اخذ جواز تاسیس کلیک کنید.

بعد از تایید شدن توسط سامانه یک رسید پذیرش همراه با کد پیگیری به شما داده می شود که باید ۲ نسخه از آن را پرینت بگیرید و همراه مدارک به اداره پست در قالب پاکت پستی زرد رنگ ویژه تغییرات، به آدرسی درج شده ارسال کنید.

در این مرحله پرونده توسط کارشناسان اداره ثبت مورد بررسی قرار می گیرد. معمولا روند رسیدگی به پرونده به مدت بیست ۱۰ روز کاری انجام می گردد. بعد از آن شما باید هزینه های مشخص شده که شامل هزینه چاپ و …. می باشد را بپردازید. و علاوه بر آن باید تغییر اعمال شده را در روزنامه شرکت آگهی کنید.

ثبت صورتجلسه تغییرات

کلیه ی موارد درباره ثبت صورتجلسه تغییرات از طریق سه نوع جلسه به صورت مجمع عمومی عادی شرکت، مجامع عمومی فوق العاده شرکت ها و مجامع هیات مدیره در شرکت ها انجام می گیرد.

 

مدارک مورد نیاز ثبت صورتجلسه تغییرات در سامانه الکترونیکی

کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه ی شرکای شرکت و همچنین اعضای هیئت مدیره شرکت.

کپی شناسنامه و کارت ملی برای اعضای جدید.

کپی شناسنامه و کارت ملی برای اعضایی که مایل به خارج شدن از شرکت را دارند.

کپی اساسنامه شرکت.

تسلیم نام و مشخصات همه شرکا با میزان و درصد سهام آوردشان در شرکت

کپی روزنامه رسمی که شامل آخرین تغییر شرکت می باشد.

 

ایجاد تغییرات در اساسنامه شرکت

تصمیم گیری در مورد تغییر نام شرکت، تغییر موضوع فعالیت شرکت و تغییر در مورد آدرس شرکت

اخذ تصمیم درباره انحلال شرکت

اخذ تصمیم جهت افزایش یا کاهش سرمایه شرکت

انتخاب کردن بازرس جدید، تغییر مدیرعامل، تمدید مدت خدمت مدیر عامل و …

تعیین سهام ممتازه در شرکت

تصمیم گیری درباره صادر کردن اوراق قرضه

با ارائه مطالب بالا شما بهتر می توانید اقدام به تغییرات شرکت خود نمایید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوذره دارید می توانید با همکاران ما در مجموعه ثبنتا ثبت تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ