ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو چیست؟ آیا برای ثبت برند نیاز به کمک گرفتن از مشاور است؟

ثبت برند و لوگو بهترین مرحله برای ثبت شرکت، ثبت برند و لوگو می باشد که بایستی در این مرحله دقت و وقت کافی داشته باشید. زیرا قرار است مشتریان شما، شما و محصولات شما را با این برند و لوگوی مطرح شده می شناسند.

ثبت برند و لوگو

در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا شما بتوانید به راحتی اقدام به ثبت برند و لوگوی خود نمایید و از مزایای آن برخوردار گردید.

انتخاب علامت

تولید کنندگان و صاحبان مشاغل همیشه برای کالاهای خودشان، اسمی را انتخاب می کنند که بعد از شناخته شدن توسط بازار به وسیله مشتریان شناخته شوند. اولین گام برای شروع  یک فعالیت تجاری انتخاب نام می باشد. نام تجاری موجب می شود خدمات یا کالاهای شما از رقبا متمایز گردد و همچنین باعث شود که مشتریانتان شما را با آن نام بشناسند.  انتخاب نام برای شرکت، باعث می شود که مشتریان، شما و محصولات شما را با آن نام بشناسند و هر کجا محصولات شما را دیدند به یاد شرکت شما بیفتند که این محصولات را تولید می کنید.

ثبت برند تجاری

پس از انتخاب نام تجاری برای شرکت اولین کاری که بایستی شما انجام دهید ثبت برند یا علامت تجاری شماست. زمانی که شما اقدام به ثبت برند و لوگو در سامانه اداره مالکیت معنوی کشور می کنید باعث می شود که این این برند و لوگو متعلق به شما باشد و هیچ کس دیگری حقی نسبت به آن نداشته باشد.

برای خواندن مقاله انحلال شرکت کلیک کنید.

 ثبت لوگو

اگر یک وبلاگ برای شرکت خود راه اندازی کرده اید و یک لوگوی جدید برای آن طراحی می کنید باید از آن محافظت کنید. هنگامی که نوبت به ثبت لوگوی شما می رسد به سادگی با استفاده از آن، شما در حال ایجاد یک علامت تجاری هستید. لوگوی شما همان چیزی است که مشتریان شما و محصولات شما را با آن تشخیص می دهند و علاوه بر آن چیزی است که موجب متمایز شدن شما با رقبایتان می گردد. یک علامت تجاری از محصولات شما محافظت می کند.  زیرا این کار مانع از سرقت دیگران از لوگوی شما می گردد.

ثبت علامت و برند تجاری شما در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری مزایای متعددی را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

آیا برنامه علامت تجاری برای شما مناسب است؟

پس از ایجاد وب سایت، باید نام تجاری خود را ثبت کرده و لوگوی خود را بسازید. در آن زمان می توانید ثبت نام حق چاپ و علامت تجاری را دنبال کنید. زیرا این کار از نام و نشان شما در برابر نقض محافظت می کند. این مهم است که حقوق مالکیت معنوی خود را تضمین کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ شرکت دیگری ایده و طراحی لوگوی شما را سرقت نمی کند که ایده اصلی پشت حق چاپ و علامت تجاری است.

ثبت علائم تجاری یک راه عالی برای محافظت از ایده های شما در برابر سوء استفاده دیگران می باشد.

علائم تجاری هرگز منقضی نمی شوند. بنابراین تا زمانی که از علامت تجاری خود در تجارت برای شناسایی منبع محصولات یا خدمات خود استفاده می کنید افراد کسب و کار شما را بر اساس آن شناسایی می کنند. این یک دارایی ارزشمند و یک ابزار ارتباطی بسیار موثر است که می تواند شرکت شما و محصولات یا خدماتی را که به مشتریان ارائه می دهید را در بین مشتریان خود مشهور و محبوب کند. علائم تجاری حفاظت بسیار بیشتری نسبت به حق چاپ ارائه می دهند اما حقوق کپی رایت برای حفاظت از آرم ها بسیار مهم است.

کمک گرفتن از مشاور

ثبت برند و لوگو یک امر مهم برای رشکت شما محسوب می شود. بنابراین باید برای انتخاب نام و لوگوی شرکت وقت کاف یداشته باشید تا بتوانید بهتیرن نام را برای شرکت انتخاب کنید. شما برای این کار می توانید از مشاورانی که در این زمینه توانایی و مهارت دارند کمک بگیرید. مطمعنا با کمک گرفتن از مشاوران مجرب می توانید بهترین نام و لوگو را برای شرکت خود انتخاب و طراحی کنید.

مزایای ثبت برند و اوگو

ثبت علامت تجاری همچنین به شما امکان می دهد واجد شرایط برنامه های مختلف فروش آنلاین باشید.

ثبت نام در یک کشور واحد می تواند به عنوان پایگاهی برای ثبت علامت تجاری شما در سایر کشورها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

سازمان شما نسبت به سایر سازمان هایی که می خواهند علامت ثبت شده مشابه را دریافت کنند، اولویت دارد.

شما می توانید با کمک گرفتن از یک مشاور مجرب، در زمان کم برند و لوگوی خود را به راحتی ثبت نمایید و شروع به رقابت با دیگر شرکت ها کنید و موفقیت هایی را در این زمینه برای خود کسب نمایید.

مهمترین اقدام برای ثبت برند و لوگو، انتخاب نام تجاری و ثبت لوگو می باشد که نیاز به زمان و مهارت شما در انتخاب نام تجاری شرکت می باشد.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ