طراحی سایت و اپلیکیشن

طراحی سایت و اپلیکیشن

طراحان سایت اغلب در مورد فرایند طراحی سایت و اپلیکیشن با تمرکز بر مسائل فنی مانند فریم های سیمی، کد و مدیریت محتوا فکر می کنند. ولی طراحی کردن در مورد چگونه ادغام شدن دکمه های رسانه اجتمعای و یا تصاویر و عکس ها زیبا نیست.

طراحی سایت و اپلیکیشن چگونه است؟

طراحی عالی در واقع داشتن یک فرایند ایجاد وب سایت است که با یک استراتژی جامع هماهنگ است.وب سایت های خوب طراحی شده بسیار بیشتر از زیبایی هستند. آنها بازدیدکنندگان را جذب می کنند و به مردم کمک می کنند تا محصو، شرکت و نام تجاری خود را از طریق شاخص های مختلف شامل تصاویر، متن و تعاملات درک کنند.از دیگر خدمات شرکت سپنتا ثبت میتوان به اخذ جواز تاسیس اشاره کرد.

مراحل طراحی سایت و اپلیکیشن

طراحی سایت و اپلیکیشن دارای مراحلی میباشد که برای طراحی آنها مورد نیاز میباشد که در موارد زیر به آنها ذاشاره کرده ایم:

شناسایی هدف

برای شروع ، پروژه شما باید یک خلاصه خلاقانه داشته باشد که هدف نهایی وب سایت را مشخص کنددر زیر سوالاتی که باید در مرحله اول پاسخ داده شوند عبارتند از:

وب سایت برای رسیدن به چه هدفی نیاز دارد؟ چه مشکلی را حل می کند؟

کاربران هدف وب سایت چه کسانی هستند؟

مزایای مورد نظر کاربران از استفاده از وب سایت شما چیست؟

اطلاع رسانی، فروش، وادار کردن کاربران برای ثبت نام در یک سرویس یا چیز دیگری؟

آیا وب سایت رقیبی وجود دارد که در همان محدوده ای که قصد راه اندازی آن را دارید عمل کند؟ نقاط قوت و ضعف آن چیست؟

ابتدا برای طراحی سایت و اپلیکیشن بایستی به این سوالات پاسخ واضح بدهید.

استراتژی را برنامه ریزی کنید

دامنه خزش یک پدیده بسیار رایج در توسعه وب است. دامنه پروژه در مرحله طراحی و توسعه در حال گسترش و گسترش است، زمان بندی های برآورد شده را افزایش می دهد و در نهایت نیاز به تمدید بودجه دارد.

تنظیم برنامه های زمانی واقعی و برنامه ریزی استراتژیک برای موفقیت بلند مدت پروژه بسیار مهم است

هنگامی که اهداف طراحی سایت و اپلیکیشن را بدانیم، می توانیم محدوده پروژه را مشخص کنیم. به عنوان مثال چه صفحات وب و ویژگی های سایت برای تحقق هدف مورد نیاز است و همچنین جدول زمانی ایجاد آنها.

ایجاد محتوا

اکنون که تصویر بزرگتری از طراحی سایت و اپلیکیشن در ذهن داریم می توانیم شروع به ایجاد محتوا برای صفحات جداگانه کنیم. همیشه بهینه سازی موتور جستجو را در نظر داشته باشیم تا صفحات را بر روی یک موضوع متمرکز نگه داریم.

عناصر بصری

با معماری سایت و مقداری محتوا، می توانیم روی نام تجاری بصری کار کنیم. بستگی دارد به خوده مشتری که ممکن است از قبل به درستی تعریف شده. اما شما همچنین می توانید سبک بصری را از ابتدا برای طراحی سایت و اپلیکیشن تعیین کنید. ابزارهایی مانند کاشی های سبک، تابلوی خلق و خو و عناصر کلاژ می توانند به این روند کمک کنند.

انجام آزمایش

آزمایش وب سایت یک مرحله مهم در روند طراحی وب سایت است و باید همزمان با توسعه انجام شود. تست وب سایت به صورت آزمایشی شامل تعدادی آزمایش مختلف از جمله عملکرد، قابلیت استفاده، رابط، سازگاری، عملکرد و تست امنیت است. یک رژیم آزمایش کامل تضمین می کند که کاربر هنگام مرور وب سایت یا برنامه وب شما هیچ مشکلی را تجربه نمی کند. آزمایش کارکرد این اطمینان را نیدهد که همه ویژگی های سایت در برابر موردهای ذکر شدهدر سند مشخصات عملکرد معتبر است. آزمایش قابلیت استفاده بر سهولت استفاده هنگام مرور از نظر دسترسی ، قابلیت جستجو و مفید بودن متمرکز است.

آزمایش سازگاری تضمین می کند که وب سایت به طور یکنواخت در طیف وسیعی از دستگاه ها و سیستم عامل ها، از جمله دستگاه های تلفن همراه و رایانه لوحی کار می کند. بسیار مهم است که طراحی سایت و اپلیکیشن شما تحت یک رژیم دقیق آزمایش قرار گیرد و هر گونه مشکل یا اشکالی که کشف می کنید قبل از راه اندازی حل شود.

راه اندازی

هنگامی که همه چیز  در مورد طراحی سایت و اپلیکیشن تمام شد زمان برنامه ریزی و اجرای راه اندازی سایت شما فرا رسیده است. شما باید بعد از انجام تمامی مراحل بالا، سایت خود را افتتاح کنید.

ابزارهایی برای مرحله شناسایی اهداف سایت و اپلیکیشن

شخصیت های مخاطب

خلاصه خلاقیت

تجزیه و تحلیل رقبا

ویژگی های برند

مزایای طراحی سایت و اپلیکیشن

یک فرایند طراحی سایت و اپلیکیشن به وضوح تعریف شده شامل شرح مراحل لازم برای تکمیل طراحی و توسعه است. پیروی از یک فرایند طراحی وب به طور دقیق و مستند، زمان اتمام پروژه را کاهش می دهد، کارایی را افزایش می دهد و اطمینان می دهد که هیچ یک از مراحل مهم از دست نرفته است.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ