پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر چیست؟

 

مراحل پلمپ دفاتر چگونه است؟ مدارک پلمپ دفاتر چیست؟

بر اساس قانون تجارت همه کسانی که اقدام به ثبت شرکت می‌کنند پس از این کار بایستی برای شفاف‌سازی درآمدها و هزینه‌هایشان اقدام به پلمپ دفاتر قانونی نمایند. دفترهای تجاری دارای اهمیت زیادی هستند و باید در حفظ آن کوشا باشند.

دفاتر پلمپ بایستی پیش از آنکه مطلبی در آن نوشته شود به وسیله ی اداره ثبت پلمپ گردد. این دفاتر قاونونی شامل دفتر روزنامه، ‌دفتر کل،‌ دفتر دارایی و دفتر کپیه می باشد. برای جلوگیری از تقلب و وارد کردن اطلاعات غلط از این دفاتر استفاده می گردد. این دفاتر باستی قبل از اینکه در آن‌ها چیزی نوشته شود به وسیله ی اداره ثبت حتما امضا شوند.

چه مواردی  نیاز به پلمپ کردن دارند؟

کلیه دفاتر به جز دفتر کپیه حتما باید قبل از اینکه چیزی در آن نوشته شود پلمپ ‌شوند. اما دفتر کپیه اینگونه نیست و نیازی به امضای نماینده اداره ثبت ندارد و اوراق آن دفاتر بایستی دارای نمره ترتیبی باشد.

بیشتر بخوانید: ثبت برند و لوگو

کاربرد پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر کاربردهای زیادی را به همراه دارد در موارد زیر اشاره به خصوصی به آنها کرده ایم:

اخذ کارت بازرگانی

شما برای صادرات و واردات بایستی اخذ کارت بازرگانی داشته باشید. به خاطر اهمیت صادرات و واردات شرکت‌های فعال حتما باید برای داشتن دفاتر پلمپ اقدام کنند.

ارائه اظهارنامه مالیاتی

برای ارائه اظهارنامه مالیاتی شرکت ها بایستی اقدام به پلمپ دفتر کرد. اگر شرکتی این کار را نکرد توسط اداره دارایی جریمه می شود. یکی از موارد ضروری برای اینکه دفاتر، پلمپ شوند ارائه اظهارنامه مالیاتی است. در شرکت‌های بزرگف اگر دفاتر پلمپ شده خود را تحویل ندهند با جریمه های سنگینی مواجه خواهند شد. در شرکت های نامدار و بزرگ اگر دفترهایی که پلمپ شده را تحویل ندهند جریمه سنگینی میشوند.

مراحل پلمپ دفاتر قانونی

در ادامه به شما درباره مراحا پلمپ دفاتر توضیحات مختصری خواهیم داد با ما همراه باشید.

مرحله اول

برای پلمپ بایستی در سایت اینترنتی ثبت شرکت‌ها درخواست داد. در این مرحله باید مشخص کرد چه کسی درخواست پلمپ  را داده است. شخص حقوقی یا حقیقی؟

مرحله دوم

در این مرحله باید شمخصات فردی مانند تابعیت، شماره شناسنامه، کد پستی و شماره تلفن را وارد کرد. باید توجه داشت که کلیه مراحل از طریق پیامک به افراد اطلاع داده می‌شود. بنابراین لازم است حتما اطلاعات صحیح را وارد سایت کنید.

مرحله سوم

در این مرحله برای پلمپ دفتر باید شروع سال و ماه مالی را وارد کرد. این تاریخ با توجه به اساسنامه شرکت تنظیم می‌شود. باید توجه داشت که تاریخ ثبت شخصیت حقوقی و تاریخ درخواست پلمپ دفتر برای شروع سال مالی ملاک نمی باشد. شما زمانی که سال مالی را  وار کردید سایت خودش پایان سالی مالی را تعیین می‌کند. سپس باید اطلاعات آدرسی که می خواهد دفاتر پلمپ شده را دریافت کند وارد سایت کنید. بعد از تایید اطلاعات شما، شماره پیگیری برای شما فرستاده می شود.

مرحله چهارم

در این مرحله بایستی مشخصات مربوط به شخص تکمیل کننده اظهارنامه را وارد سایت کنید. در این مرحله باید سمت او را از میان فهرستی که سایت مشخص کرده است انتخاب کنید و همچنین اطلاعات یک نفر از اعضای هیئت مدیره را باید در سایت وارد نمایید.

مرحله پنجم

بعد از اتمام مرحله چهارم، نوبت به مرحله پنجم می رسد. در این مرحله نیاز است که مشخصات بقیه ی اعضای هیئت مدیره را به صورت صحیح در سایت وارد کنید.

مرحله ششم

در این مرحله لازم است که فرمی را با نام دفتر مورد تقاضا تکمیل کنید. باید نوع دفتر و تعداد برگ ها و جلدهای آن را به صورت صحیح وارد سایت ‌کنید. سپس قسمت تایید مدراک را انتخاب می کنید و با تایید کردن اظهارنامه پلمپ مدارک مورد نیاز خود را انتخاب می‌کنید.

مرحله هفتم

در این مرحله باید تمامی مدارک لازم را به صورت فیزیکی به اداره ثبت شرکت فرستاد تا دفترهای پلمپ به آدرس مشخص شده در سایت فرستاده شود. در این مرحله باید شماره پیگیری و تاریخ تحویل مدارک به پست را در سایت وارد کنید.

مرحله هشتم

در این مرحله که مرحله آخر است کارشناس، پرونده را بررسی می‌کند و درصورت تایید مدارک، شما باید از طریق اینترنت هزینه دفاتر پلمپ را بپردازید.

مدارک لازم برای پلمپ دفاتر ( اشخاص حقیقی)

جهت پلمپ  برای افراد حقیقی باید اصل اظهارنامه اینترنتی پلمپ که مهر و امضا شده است تحویل داده شود. همچنین باید کارت ملی و پروانه کسب و مجوز فعالیت کسبی تسلیم گردد. اگر وکیل یا نماینده اقدام به این کار می کند باید وکالتنامه ضمیمه شود.

اگر برای انجام پلمپ دفتر نیاز به مشاور دارید می توانید از طریق پل های ارتباطی با همکاران ما در مجموعه سپنتاثبت تماس حاصل فرمایید.

همکاران ما در مجموعه سپنتا ثبت آماده ارائه خدمات در زمینه پلمپ دفاتر برای شما عزیزان می باشند. در صورت نیاز می توانید از طریق پل های ارتباطی با ما ارتباط برقرار نمایید.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ