برای استعلام ثبت برند تجاری باید چه اقداماتی را انجام داد

 • صفحه اصلی
 • وبلاگ
 • برای استعلام ثبت برند تجاری باید چه اقداماتی را انجام داد
برای استعلام ثبت برند تجاری باید چه اقداماتی را انجام داد

برند، مانند نام محصولات می باشد. برند موجب می شود، محصولات در بازار شناخته شوند و مشتریان بتوانند به راحتی آن را از میان انبوهی از محصولات یک شکل تشخیص دهند. به همین علت تولید کنندگان و شرکت های تولیدی باید قبل از هر اقدامی برای تولید محصولات شان به ثبت برند تجاری شان بپردازند.

اگر در انتخاب برند مناسب برای محصولات تان سردرگم شده اید. اصلا نا امید و نگران نباشید؛ چرا که امروزه موسسه ی سپنتا ثبت این دغدغه را به پایان رسانده است این شرکت به تولید کنندگان کمک می کند، برترین و معتبر ترین برند تجاری را برای محصولات تولیدی شان انتخاب کنند.

اگر می خواهید با اقدامات لازم برای استعلام ثبت برند تجاری در موسسه سپنتا ثبت آشنا شوید، این مقاله را از دست ندهید.

 

اقدامات لازم

اولین اقدامی که هر تولید کننده باید برای ثبت برند تجاری اش انجام دهد، این است که به جست و جوی موسسات معتبری که در زمینه ی امور اداری و تجاری فعالیت می کنند؛ بپردازد. زیرا این موسسات به او کمک می کنند، که با نام گذاری یک برند مناسب از رقبای خود در بازار خرید و فروش پیشتاز شوند.

بهترین و معتبر ترین شرکتی که در این عرصه فعالیت می کند، سپنتا ثبت است. در این شرکت ماهر ترین کار آموزان به ثبت کار های اداری و دفتری افراد می پردازند. به همین علت شما می توانید با اطمینان کامل ثبت برند تجاری تان را به این مجموعه بسپارید.

بعد از انتخاب موسسه دیگر خیال شما از انجام اصولی ثبت برند تجاری تان راحت می شود. حال باید به انتخاب علامت تجاری دلخواه تان بپردازید. این نکته را به خاطر بسپارید، که حتما باید علامت تجاری تان یک علامت خاص باشد؛ که تا به امروز در بازار وجود نداشته است. زیرا این علامت فقط یک علامت نیست، بلکه مشخصه ایست از شناساندن شما به خریداران محصولات تان می باشد.

پس از این که نام یا علامت مورد نظر را انتخاب کردید، حال باید آن را مورد بررسی قرار دهید؛ تا رد نشود. زیرا اگر در مراحل بالا تر رد شود. باعث شده هزینه هایی که برای ثبت برند تجاری کرده اید، سوخت شود.

اقدامات ثبت برند تجاری

اما اگر علامتی که انتخاب کردید از هر لحاظ عالی بود، حال نوبت به این است که این برند یا علامت را به ثبت برسانید؛ تا دیگر تولیدی ها از این برند استفاده نکنند و فقط مختص به شما باشد. از دیگر اقداماتی که باید انجام دهید؛ عبارت از:

 • آماده کردن مدارک مورد نیاز
 • ثبت اظهار نامه در سایت اداره مالکیت
 • پرداخت هزینه اظهار نامه
 • چاپ آگهی در روزنامه رسمی
 • مراجعه حضوری به اداره مالکیت
 • پرداخت حق الثبت برند
 • پرداخت هزینه روزنامه رسمی برای نوبت دوم
 • تحویل گرفتن گواهی ده ساله ثبت برند تجاری

برای این که در بتوانید این مراحل و اقدامات ثبت برند  را به درست ترین شکل ممکن انجام دهید؛ حتما به معتبر ترین موسسات یا شرکت ها مراجعه کنید؛ تا هم برند تجاری رسمی تحویل بگیرید و هم این که هزینه هایی که بابت ثبت برند تجاری پرداخته اید، بی ارزش نشود.

مدارک لازم برای ثبت برند تجاری

همیشه سعی کنید در هر زمینه ای که فعالیت می کنند، نه تنها برای امور اداری تان بلکه برای کلیه امور تان مدارک داشته باشید؛ تا بتوانید در هنگام وقوع هر مشکلی با نشان دادن آن مدارک در کمترین زان مشکل را حل کنید.

یکی از مراحل و اقدامات مهم در ثبت برند تجاری تان آماده سازی مدارک و تحویل آن به مسئول مربوطه می باشد. سعی کنید این مدارک رل کامل بدون هیچ گونه نقصی به مسئول تحویل دهید؛ تا زمان کمتری را از شما بگیرد.

مدارک لازم برای ثبت برند تجاری

مدارکی که برای ثبت برند مورد نیاز است :

۱.کپی برابر اصل شده تمام افرادی که در شرکت مربوطه حق امضا دارند.

۲.کپی برابر اصل شده کارت تمام افرادی که در شرکت مربوطه حق امضا دارند.

۳.کپی برابر اصل شده مجوز فعالیت

۴.کپی روزنامه ی رسمی که برند شرکت در آن ثبت شده

.۵کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت

۶.کپی برابر اصل شده کارت بازرگانی

.۷اطلاعات مهمی مانند آدرس منزل، دفتر کار، شماره تلفن، آدرس الکترونیکی و… افرادی که در شرکت مربوطه حق امضا دارند.

مدت زمان ثبت برند در ایران حدود دو ماه طول می کشد؛ شما می توانید بعد از گذراندن این زمان برندی که ثبت کرده اید را از مجموعه ی سپنتا ثبت دریافت کنید.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ