تفاوت ثبت برند و لوگو در تهران و دیگر شهر ها

تفاوت ثبت برند و لوگو در تهران و دیگر شهر ها-وب سایت سپنتا

تفاوت ثبت برند و لوگو در تهران و دیگر شهر ها: هنگامی که شما به عنوان واحد اقتصادی اقدام به ثبت برند می کنید، باید قوانین و شرایط موجود را پذیرفته و تمامی مدارک را جهت تکمیل ثبت برند ضمیمه کنید. بهترین راه برای ثبت لوگو و برند مراجعه به یک مرکز و شرکتی است که خدمات ثبت برند و لوگو را ارائه می دهند. اگر بررسی های لازم در خصوص قیمت و شرایط ثبت برند را جویا شوید، متوجه خواهید شد که در شهر تهران و شهر های دیگر ثبت برند و لوگو تفاوت های متعددی دارد. ممکن است فاکتور نهایی برآورد شده برای ثبت برند یک شرکت واقع در تهران، چند برابر فاکتور برآورد شده در شهر دیگری باشد. این اختلاف قیمت تعمدی نبوده و پس از محاسبه ی هزینه های موجود توسط کارشناسان محاسبه شده است. شاید در وهله ی اول بسیار متعجب شوید و چنین تفاوتی برایتان قایل درک نباشد. در این مقاله تفات قیمت را شرح داده ایم.

علاوه بر تفاوت قیمت در هزینه ی ثبت شرکت، عوامل متعدد دیگری نیز وجود داشته که سبب ایجاد تفاوت در ثبت برند و لوگو در شهران تهران و دیگر شهر ها شده است. موقعیت جغرافیایی، تراکم جمعیت، تورم موجود در شهر ها، وزن مختلف کالا ها، قوانین مختلف و شرایط متعدد هر کدام به تنهایی سبب شده تا در ثبت برند و لوگو تفاوت های مختلفی به وجود بیاید. شاید جزییات چندان مورد توجه قرار نگیرند، اما سبب شده تا ثبت برند در مدت زمان کمتر یا بیشتری انجام شود. هم چنین سهولت کار ثبت برند نیز دستخوش تغییر شود.

ثبت برند و لوگو در تهران

شهر تهران به عنوان پایتخت برای ثبت برند و لوگو شرایط متفاوتی نسبت به سایر شهر ها دارد. در این شهر واحد های اقتصادی تعداد بسیار زیادی داشته و برای ثبت برند معمولا در این شهر متقاضی بیشتر از سایر شهر ها می باشد. به عنوان مثال در کلان شهر تهران بیش از ۱۰۰۰ سالن آرایشی وجود دارد، در صورتی که در یک شهرستان واقع در استان فارس هم چون مرودشت تعداد سالن های آرایشی به ۱۰۰ هم نمی رسد. نه تنها در این حرفه بلکه در تمامی رشته ها و حرفه دهای متعدد این تفاوت تعداد زیاد است. در نتیجه تهرانی ها در صف بزرگتری برای ثبت برند قرار می گیرند.

ثبت برند و لوگو در تهران-وب سایت سپنتا

تفاوت هزینه های ثبت برند در تهران و سایر شهر ها

قیمت کالا ها و خدمات در شهر تهران بسیار بالا می باشد. در نتیجه برای هر کاری هزینه ها به نسبت شهر های دیگر بالا تر است. برای ثبت برند نیز این تفاوت قیمت در هزینه ها صادق می باشد. به دلیل تردد های بسیار جهت ثبت برند، هزینه ی حمل و نقل زیاد می باشد. هنگام مراجعه به یک شرکت خدماتی ثبت برند اگر شما واقع در تهران می باشید، قطعا هزینه ی متفاوتی نسبت به سایر شهر ها پرداخت خواهید کرد. چرا که در شهر تهران به دلیل شرایط محیطی این کلان شهر، قیمت ها به نحو دیگری خواهند بود. علاوه بر هزینه های جزیی هم چون حمل و نقل و هزینه های اداری، در هزینه های ثبت شرکت نیز قیمت ها بیشتر می باشند.

تفاوت هزینه های ثبت برند در تهران و سایر شهر ها-وب سایت سپننتا

تفاوت در مدارک ثبت برند در تهران و سایر شهر ها

یکی از مدارک لازم که هنگام ثبت شرکت، لازم و ضروری است. کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت می باشد. در تمامی شهر های ایران هنگام ثبت برند اشخاص حقیقی و حقوقی ملزم به ارائه ی کارت پایان خدمت  و یا معافیت می باشند. شخص حقیقی در صورت آقا بودن بایست کارت پایان خدمتش را ارائه دهد و شخص حقوقی مدیر عامل ملزم به ارائه ی این مدرک است. در تمامی شهر ها این قانون وجود داشته اما در شهر تهران با چنین شرطی مواجه نیستیم. اشخاص حقیقی و حقوقی که در شهر تهران اقدام به ثبت برند و لوگو می کنند، لازم نیست کارت پابان خدمت و یا معافیت داشته باشند.

با توجه به موقعیت جغرافیایی بعضی از فعالیت ها و واحد های اقتصادی برای ادامه ی حیات قانونی احتیاج به مجوز و یا تاییدیه ای از اداره ی مربوطه ندارند. با توجه به این تبصره، در شهر تهران بعضی از واحد های اقتصادی به راحتی می توانند فعالیت خود را ادامه دهند، اما همان فعالیت در شهر دیگری هم چون شیراز ملزم به دریافت تاییدیه است.

تفاوت در مدارک ثبت برند در تهران و سایر شهر ها-وب سایت سپنتا

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ