ثبت برند در کیش و مناطق آزاد کیش و قشم

ثبت برند در کیش و مناطق آزاد کیش و قشم

ثبت برند در کیش و مناطق آزاد کیش و قشم

همان‌طور که احتمالا می دانید جزیره کیش در جنوب کشور و جزو استان هرمزگان است. این جذیره جاذبه های گردشگری زیادی دارد و از آنجایی که در خلیج فارس واقع شده است، فعالیت بازرگانی و تجارت بین المللی با کشور های حوزه خلیج فارس ایجاد کرده است. این منطقه جز مناطق آزاد تجاری و صنعتی حساب می شود و فعالان اقتصادی زیادی را به خود جذب می کند. همچنین صادرات و واردات در این جزیره هرروز گسترده تر می شود و امروزه رقابتی میان دارندگان تجارت برای برند سازی در این جزیره به وجود آمده است. در این مقاله قرار است راجع به روند قانونی ثبت برند در کیش و مناطق آزاد صحبت کنیم.

 

 

ورود به سامانه ثبت علائم تجاری و نشان تجاری

تمامی قانون های مربوط به ثبت برند در کیش و مناطق آزاد زیر نظر مرجع رسمی است. این اداره زیر نظر اداره ثبت اسناد و املاک کشور کار می کند و  به قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران وابسته است. تمامی شرکت هایی که ثبت برند انجام می دهند هم   زیر نظر این اداره فعالیت می کنند. حتی تمام برند های لاتین و یا عربی نیز تحت این اداره رسمی شناخته می شوند، البته ثبت برند اگر با انجام مراحل قانونی انجام شود و به اسم یک نفر و یا یک گروه به صورت رسمی ثبت شود، نام و نشان تجاری آن برند به رسمیت قانونی شناخته می شود.

ورود به سامانه ثبت علائم تجاری و نشان تجاری

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی

 • شناسنامه و کارت ملی صاحب برند
 • مجوز فعالیت( جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت،جواز کسب و یا هرگونه اجازه نامه قانونی مبنی بر اجازه فعالیت در مناطق کیش و آزاد)
 • کارت بازرگانی( اگر می خواهید نام برند خود را به صورت لاتین ثبت کنید.)

مدارک لازم برای ثبت برند اشخاص حقوقی

 • کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل و دیگر صاحبان امضا
 • روزنامه رسمی تاسیس شرکت و یا آخرین تغییرات شرکت
 • کارت بازرگانی ( برای ثبت برند لاتین در کیش)
 • مجوز فعالیت( شامل جواز کسب، مجوز ساخت، پروانه بهره برداری و یا هر مدرک معتبر دال بر اجازه فعالیت تجاری فرد در کیش و مناطق آزاد)

 

روش ثبت برند در کیش و مناطق آزاد

ساده ترین روش این است که از خدمات شرکت های ثبت برند مثل ما استفاده کنید. در این صورت با کمترین زحمت و کمترین زمان صفر تا صد کار را ما انجام می دهیم. اگر تمایل دارید خودتان این کار را انجام دهید به صورت گام به گام مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد کردن مشخصات صاحب برند
 • تکمیل اطلاعات مربوط به محصول و یا خدمات تولیدی
 • آپلود کردن مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در کیش و دیگر مناطق آزاد
 • پرداخت هزینه عملیات
 • یادداشت شماره پیگیری اظهار نامه

بعد از انجام این مراحل کارشناسان مدارک و اطلاعات شما را بررسی می کنند و اگر کم و کاستی نداشت، از شما می خواهند مدارک را کپی برابر اصل کنید و به اداره پست کنید. چاپ اولین آگهی شما در روزنامه رسمی انجام می شود. پس از آگهی کردن و نبود هیچ ادعایی در این خصوص، گواهینامه شما برای ثبت برند در کیش و مناطق آزاد دیگر صادر خواهد شد. اعتبار این گواهینامه ده سال است.

 

 

مدت زمان ثبت برند در مناطق آزاد

برای ثبت قانونی برند در جزیره کیش و یا قشم نام برند را استعلام می گیرند. در این صورت از ثبت شدن دو برند مشابه جلوگیری می کنند. این کار باعث می شود که روند ثبت برند در کیش کمتر زمان ببرد و اگر نام پیشنهادی شما تکراری باشد، اداره مالکیت معنوی درخواست شما را برگشت می زند. از زمانی که شما اظهار نامه اولیه را به مرکز ارسال می کنید تا زمان صدور آگهی تقاضا ۳۰ تا ۴۵ روز طول می کشد. پس از آن آگهی اول در روزنامه رسمی منتشر می شود و یک ماه به عموم مردم مهلت می دهند تا اگر با نام برند تعارض و یا مشکلی دارند، اعلام کنند. پس از این یک ماه، یک ماه دیگر زمان می برد تا گواهی ثبت برند را صادر کنند و آگهی دوم در روزنامه رسمی چاپ شود. یعنی مدت زمان لازم برای ثبت برند در کیش و مناطق آزاد ۳ ماه است.

هزینه ثبت برند در مناطق آزاد

این مورد به تعداد محصولات و مجوز های لازم شما وابسته است. اما به طور کلی کمترین هزینه برای ثبت برند در کیش در سال ۱۴۰۰ در موسسه های ثبت برند، حدودا دو میلیون و نیم بود. هزینه ثبت برند فارسی با لاتین هم تفاوتی ندارد.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ