ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو : برند (Brand) ، ریشه‌هایی در سرزمین‌های اسکاندیناوی دارد. در قدیم ، علامت های خاص روشی برای تشخیص صاحبان اصلی حیوانات بوده است. آنها با سوزاندن تن حیوانات یا به اصطلاح داغ زدن، یک علامت ویژه را روی پوستشان ثبت کرده و آنها را علامت گذاری می کردند. برندها علائمی هستند که برای معرفی کالا و محصول از لحاظ کیفیت و ضمانت مرغوبیت جنس آن ها مورد استفاده قرار می گیرند.
برند و لوگو، همان نام تجاری؛ علامت یا نشانی است که برای شناسایی کالاها یا خدمات فروشنده است. ثبت برند یا لوگو برای متمایز کردن این کالا ها یا خدمات با رقبا استفاده می شود.
شرکت‌های تولیدی و خدماتی از طریق ثبت برند و لوگو می توانند محصولاتشان را از بقیه متمایز سازند. آن ها همچنین از طریق برند محصول خود، برای شهرت و کسب درآمد بیشتر می توانند اقدام نمایند.
بر اساس قوانین وضع شده در دنیای تولید و خدمات، ثبت برند و لوگو اختیاری است، مگر در مواردی که دولت آن ها را اجباری کرده باشد. در این حالت و حتی با در نظر گرفتن الزامی نبودن ثبت برند و لوگو، شرکت‌ها و اشخاص باید علایم تجاری خود را ثبت کنند. با این کار آن ها دارای حق انحصاری می شوند.
اینگونه همه منافع حاصل از برند، متعلق به شخص دارنده حق انحصاری خواهد شد. اعتبار علایم تجاری و برند و لوگو، محدود به ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن است. در صورت نیاز، از طریق دادخواست و پرداخت هزینه قابل تمدید است.
اولین گام برای  ثبت برند و لوگو ، انتخاب نام برای آن است. برند نباید مشابه دیگری در این زمینه داشته باشد. به همین دلیل افراد برای حفظ انحصار نامشان باید ترجیحاَ از اسم های مختلط استفاده کنند.
نکته دیگری که حین ثبت برند باید در نظر داشته باشید این است که با توجه به جدول طبقه بندی کالا، هرگاه برای نوعی کالای مشخص، علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود، شخص دیگری که پس از انتخاب آن علامت بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از همان طبقه و از همان علامت قبلی استفاده کند، با ممنوعیت استفاده و ثبت علامت مواجه خواهد شد.
در دنیای تجارت امروز مصرف‌کنندگان با نام‌ها و نشان‌های رنگارنگ مقابل می شوند. مشتری حق دارد بر اساس مفهوم و ایده و خلق زیبای لوگو شما محصولات شما را انتخاب و به دیگران معرفی کند . این باعث فروش بیشتر شما می شود.
به همین دلیل وقتی آرم و لوگویی طراحی می کنید باید بتوانید از آن دفاع کنید. به علاوه آن که باید محصول با کیفیت و خوب به مشتری ارایه دهید و به اعتماد آن ها بها دهید.
در بازاریابی و فروش محصولات، ثبت برند و لوگو به تنها فاکتور تعیین کننده تفاوت بین محصولات و خدمات شرکت ها تبدیل شده است. اما بعضی فکر می کنند برند تجاری با ارم و لوگو متفاوت است. در حالی که در اصل تجاری و دنیای اقتصادی هر سه دارای یک مفهوم هستند و همه دارای یک شخصیت در نظام اقتصادی و تجاری کشور اند.
آرم ، لوگو و یا برند تجاری در واقع ترکیبی از خط و خطوط، رنگ، تصویر، اشکال دو بعدی و سه بعدی، نور و … هستند که یا به تنهایی و یا به صورت ترکیبی؛ با استفاده از حروف و نشانه های دیگری ، یک طرح را بوجود می آورند . این طرح خاص شرکت خالق آن بوده و می تواند وظیفه مهم تفاوت محصولات آنها و همچنین اصل بازاریابی و فروش آن را عهده دار باشد.
البته که برند تنها متعلق به شرکت های حقوقی نیست. هر فردی که صاحب فعالیتی تجاری باشد، می تواند در صورت داشتن ایده و طرحی خاص، برندی را به نام خود به ثبت برساند. بر خلاف تصور عده ای، برای ثبت برند، داشتن یک شرکت ثبت شده الزامی نیست. حتی میزان تحصیلات و رده سنی و زن و مرد بودن افراد هم برای ثبت برند و علامت تجاری محدودیتی ایجاد نمی کند.

ثبت برند و لوگو
ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

برند یا لوگوی تجاری باید دارای خصوصیات زیر باشد:

۱- موجب گمراه کردن مشتریان نشود

۲- وجه تمایز داشته و ابتکاری باشد

مرحله بعد در رویه ثبت برند و لوگو؛ بعد از انتخاب نام برند، ثبت اظهارنامه لوگو در سامانه اداره مالکیت صنعتی است. در صورت تایید شدن نام انتخابی، آگهی تقاضا برای ثبت برند صادر می شود و در صورت عدم اعتراض آگهی دوم در روزنامه رسمی چاپ می شود.
سپس گواهی ثبت برند صادر شده و به مالک تحویل داده می شود. جهت ثبت علامت تجاری باید کلیه مدارک قانونی فراهم باشد و کل مراحل قانونی ثبت طی شود.
مزایای ثبت برند و لوگو

۱- مشتریان می توانند محصولات مشابه تولید کنندگان مختلف را از هم تشخیص دهند.

۲- شرکت‌ها می‌توانند محصولات خود را از هم متمایز کنند.

۳- لوگو یکی از روش هاییست که به ایجاد شهرت کمک می کند.

۴- اشخاص ثالث برای استفاده از لوگو باید حق امتیاز داشته باشد و این امر منبع مستقیم درآمد برای صاحب برند است.

۵- جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.

۶- برند برای شناسایی یک شرکت است.

۷- داشتن لوگو باعث می‌شود بازاریابی به سریع ترین و سهل ترین روش ممکن انجام گیرد.

۸- با داشتن علامت تجاری هزینه های معرفی کالا یا خدمات به طور چشم گیری کاهش می یابد.

۹- بهره مندی از لوگو، باعث تسهیل روند تبلیغاتی کالا یا خدمات و کاهش چشم گیر هزینه‌های مربوطه می‌شود.

مدارک لازم برای ثبت برند و لوگو

افراد حقیقی و حقوقی به تفکیک می‌توانند کار ثبت برند و لوگو را انجام دهند. مدارکی که هر یک از این افراد باید ارائه دهد بر اساس وجهه قانونی‌شان متفاوت است. برای شخص حقیقی همه مدارک باید به نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد .  در مدارک لازم برای شخص حقوقی تمام  مدارک و مجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت ذکر شده باشد.
مدارک ثبت برند و لوگو برای شخص حقیقی

۱- کپی شناسنامه شخص متقاضی

۲- کپی کارت ملی شخص متقاضی

۳- کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده)

۴- کپی مجوز فعالیت

۵- نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰ در ۱۰

مدارک ثبت برند و لوگو برای شخص حقوقی

۱- کپی شناسنامه مدیر عامل شرکت

۲- کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت

۳- کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت

۴- کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

۵- کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده )

۶- یک نمونه از علامت مورد تقاضا در کادر ۱۰ در ۱۰

نکات قابل توجه در نام گذاری برند و لوگو

۱- به عنوان یک قانون کلی در انتخاب نام برند، باید بدانید که اسامی عام را نمی توان به نام علامت تجاری یا برند انتخاب کرد چون این نوع کلمات جنبه عمومی دارند و نمی‌توانند مختص نوع به خصوصی از کالا باشند. .مثلاَ کلمه قند را نمی توان برای محصول قند انتخاب نمود و یا اینکه شکل ماهی را بدون آنکه حالت مخصوصی داشته باشد نمی توان برای کنسرو ماهی انتخاب کرد.

۲- القاب توصیفی اجناس نمی توانند به عنوان علامت تجاری انتخاب شوند، مانند باقلوای شیرین

۳- نشانه های ساده مانند خط مستقیم و اشکال هندسی یا رنگ های عادی نباید به عنوان علامت اختیار شوند مگر آنکه از ترکیب آن ها تصویر ابتکاری پیدا شود.

۴- انتخاب حروف برای علامت اشکالی ندارد و امروزه اغلب علامات کارخانجات حروف اولیه نام کارخانه را نشان می دهند.

هزینه ثبت برند و لوگو

نکات زیر را در رابطه با هزینه‌ ثبت لوگو در نظر داشته باشید:

هزینه واریزی بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت علائم تجاری متفاوت است.

ثبت هر علامت تجاری مستلزم چاپ دو آگهی در روزنامه رسمی کشور نیز هست. با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه متفاوتی خواهد داشت.

مدت اعتبار لوگو یا برند ثبت شده

مدت اعتبار لوگوی ثبت شده ۱۰ سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت برند است. این مدت با درخواست صاحب برند برای دوره‌های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه تعیین شده از سوی سازمان ثبت شرکت ها ، قابل تمدید است.
مهلت ارفاق شش ماهه‌ای که از پایان دوره شروع می‌شود، برای پرداخت هزینه تمدید، با پرداخت جریمه تأخیر، درنظر گرفته شده است.

فقط آن دسته از لوگوها و آرم‎های تجاری را می‌توان به ثبت رساند که همه الزامات قانونی را رعایت کرده باشند. این لوگوها باید توسط کارشناسان اداره مالکیت معنوی در ایران  و کارشناسان سازمان جهانی ثبت برند در هنگام ثبت بین المللی برند مورد تایید قرار بگیرند. آرم و نشان تجاری در شرایط زیر نمی‌تواند به ثبت برسد:

۱- کپی برداری شده باشند.

۲- شباهت خیلی زیادی با نمونه دیگری داشته باشند.

۳- نتوانند تمایز ایجاد کنند.

۴- باعث ابهام و دوگانگی شوند.

۵- ایده و کسب و کار خالق خود را نشان ندهند.

۶- عمومیت داشته باشند.

۷- از کلمات تعریفی در آنها استفاده شده باشد.

۸- از علامت های ملی و مذهبی و لشکری و کشوری استفاده کرده باشند.

۹- از نشان های بین المللی استفاده کرده باشند.

“در واقع برند باید بتواند در یاد و خاطر مشتری نقش ببندد. دارای اثر عمیق بر ذهن او باشد و تاثیر گذاری بالایی داشته باشد و زیبا و چشم نواز باشد.”

نکاتی حایز اهمیت درباره ثبت برند و لوگو

هزینه های مربوط به ثبت برند و نشان تجاری، با مراجعه به سامانه(ir) باید اینترنتی پرداخت گردد.

در گواهی تأیید یا رد اظهارنامه، اداره مالکیت صنعتی می تواند نقش موثری در پذیرش یا رد آن داشته باشد.

متقاضی اگر قبل از ثبت برند و یا بعد از ثبت آن، از روند ثبت برند اعتراض یا شکایتی داشته باشد، اعتراض خود را با داشتن شرایط زیر اعلام می کند.

عمداً یا سهواً برند به نام دیگری باشد.

شباهت های برند از جهت رنگ، علائم، اشکال و خطوط موجب اشتباه در مصرف کنندگان گردد.

سی روز کاری مدت زمان اعتراض بر ثبت برند است. این زمان دقیقاً بعد از درج در روزنامه های رسمی می باشد. در غیر اینصورت، اعتراض رد می شود.

علامت تجاری قابل نقل و انتقال است ولی انتقال آن در مقابل اشخاص ثالث وقتی معتبر خواهد بود که موافق مقررات این قانون به ثبت رسیده باشد.

مدت حمایت دولت از این علامت ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه است.

مرجع ثبت، اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی است.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ