ثبت برند مواد غذایی

ثبت برند مواد غذایی-وب سایت سپنتا

ثبت برند مواد غذایی در حال حاضر متقاضیان زیادی دارد. به همین دلیل در این مقاله قرار است در این خصوص صحبت کنیم. ما به شما مراحل ثبت را می گوییم و در مورد هزینه این کار نیز صحبت خواهیم نمود. اگر شما هم سوالی در این زمینه دارید با ما همراه شوید.

ثبت برند مواد غذایی

تمامی کسانی که در زمینه تولید مواد غذایی و یا حتی بسته بندی آن فعالیت می نمایند، به خوبی می دانند که تقاضا برای ثبت برند بسیار زیاد شده است. البته این کار منافع بسیار زیادی را در این حوزه برای صاحب کسب و کار ایجاد می نماید.

امروزه نهاد های مختلفی در این زمینه در حال فعالیت می باشند و از طرفی هم برند های معروف مواد غذایی به اسطوره تبدیل شده اند. این دو علت اهمیت این موضوع را به خوبی نشان می دهد.

مواد غذایی از آن دسته از کالاهایی هستند که تحت هیچ شرایطی مردم از آن چشم پوشی نمی کنند. شاسد مردم به دلیل وضعیت اقتصادی بتوانند لباس کمتری بخرند و یا از تجملات دست بکشند، اما نمی توانند خوراک روزانه خود را رها کنند.

این حوزه تنوع زیادی دارد، اما بخش مهم آن تولید مواد غذایی است. پس از تولید نوبت به بسته بندی و انبار کردن آن ها می رسد. ارسال محصولات غذایی، تبلیغات و برند سازی آن محصول کیفیت فروش را به صورت چشمگیری افزایش می دهد.

در واقع در کنار تولید مواد غذایی، صنایع مختلف دیگری هم به وجود می آید و یک کمپانی شکل می گیرد. این کمپانی باید خودش را میان مشتریان معرفی کند و این کار را می تواند به وسیله برند سازی انجام دهد و در ذهن مردم یکتا به نظر بیاید.

با توضیحات بالا اهمیت ثبت برند مواد غذایی را بازگو کردیم.

ثبت برند مواد غذایی-وب سایت سپنتا

مراحل ثبت برند مواد غذایی

برای انجام ثبت برند این محصولات باید به طبقه بندی های مربوط به این حوزه و استعلام برند مورد نظر توجه نمود و اقدام به ثبت برند در طبقه مناسب کرد.

برای انواع محصولات و خدمات مواد غذایی ۴۵ طبقه تعریف شده است و برای ثبت برند مواد غذایی باید لوگویتان را در یکی از طبقه ها معرفی کنید.

به عنوان مثال طبقه ۲۹ به برندهای گوشت ها، میوه ها، سبزیجات و کنسروها، ژله ها، مربا، کمپوت و محصولات لبنی اشاره نمود.

طبقه ۳۰ مختص برند محصولاتی مانند چای، برنج، قهوه و غلات می باشد.

انواع محصولات کشاورزی و باغداری و گلها در طبقه ۳۱ قرار می گیرند.

این طبقات هر کدام زیر مجموعه ای دارند و قسمت بزرگی از ثبت برند مواد غذایی را تشکیل می دهند. هر برندی باید لوگوی خود را در طبقه مختص خود ثبت نماید.

این طبقات را جوری طراحی کرده ان. که میان حوزه های کاری برند های مختلف اختلافی وجود نداشته باشد. انتخاب درست طبقه بسیار مهم است زیرا درصورت تخلف برند مسائل حقوقی مرتبط با اصناف مطرح خواهد شد که باید به طور دقیق به صنف خاص خود مراجعه نمود.

در صورتی که لوگوی خود را در یکی از طبقات قرار دادید و تشابهی پجود نداشت می توانید گام های بعدی را دنبال کنید.

مدارک برای ثبت برند مواد غذایی

تصویر شناسنامه و کارت ملی

گواهی امضا برای تایید حساب کاربری

مجوز فعالیت در این حوزه (پروانه تاسیس و یا اساسنامه شرکت)

کپی برابر اصل کارت بازرگانی و یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی برای برند های لاتین

۱۰ نمونه از لوگو در سایز ۶ در ۶ سانتی متر

برای اشخاص حقوقی:

کپی روزنامه رسمی شرکت و آگهی تغییرات

پس از استعلام و جمع آوری و ارائه مدارک باید به صورت آنلاین برای ثبت اظهارنامه خودتان اقدام کنید. بهتر است در این خصوص از یک متخصص کمک بگیرید. برای این کار ما به شما کارشناسان سپنتا را توصیه می کنیم. زیرا این کار کمی دشوار است و باید از تجربه یک فرد متخصص کمک گرفت.

پس از تکمیل شدن اطلاعات و ارسال الکترونیکی اظهار نامه کار شما به ۳ کارشناس ارجاع می شود تا تایید کنند. پس از آن تایید نهایی به صورت پیامک به شما ابلاغ می شود

مدت زمان ثبت برند مواد غذایی

مدت زمان انجام این کار حدود ۴۵ روز کاری است.

هزینه ثبت برند

هزینه این کار در سال ۱۴۰۱ با واریزی های سامانه و دو نوبت اگهی برای انتخاب ۴ طبقه محصول حدودا یک میلیون تومان می باشد. البته اگر از شرکت های ثبت برند کمک بگیرید ممکن است هزینه آن کمی بیشتر شود.

 

<<بیشتر بخوانید>>

خدمات ثبت شرکت

هزینه ثبت برند-وب سایت سپنتا

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ