ثبت لوگوی تجاری

ثبت لوگوی تجاری -sepantasabt.com

ثبت لوگوی تجاری

چنانچه که شما تمایل به ثبت لوگو تجاری دارید ولیکن در رابطه با آن اطلاعات کافی ندارید.  در این صورت سؤالاتی نظیر ثبت لوگو به چه صورتی انجام می‌گیرد؟ از مزیت‌های که برای شما به همراه دارد آگاهی ندارید و یا نمی‌دانید که باید چه مراحلی را دنبال کنید؟ هزینه ثبت لوگو چقدر می‌باشد؟ چه مدارکی مورد نیازتان می‌باشد؟ و… در ذهن شما شکل گرفته است. داشتن چنین اطلاعاتی به شما در روند کار کمک خواهد نمود  و فرآیند ثبت لوگوی تجاری  به سهولت پیش خواهد رفت. چرا که پیش زمینه‌ای در این رابطه دارید. اگر سؤالاتی از این قبیل برای شما پیش آمده است. تا انتهایی این مقاله از Sepanta همراه ما باشید. در این صورت هر آنچه که باید در رابطه به ثبت لوگوی تجاری بدانید را بدست خواهید آورد.

ثبت لوگو تجاری چیست؟

در ابتدای مقاله در رابطه با لوگو گفتگو خواهیم نمود تا بدانیم که لوگو چیست و چه مفهومی دارد. در حقیقت لوگو یک طرح می ‌باشد که معرف برند و یا مجموع شما می باشد.  در یک کلام زمانی که شما می خواهید که محصول و یا خدمات خود را عرضه کنید نیاز به لوگو دارید. لوگو ماهیت کسب و کار شما را به صورت بصری نشان می دهد. به صورت یک علامت یا یک تصویر خاص و یا در بردارنده فونتی خاص می باشد. این نکته را فراموش نکنید که لوگوی انتخابی بایست متناسب با کسب و کار شما باشد. همه ی ما می دانیم که مفاهیم به صورت بصری بهتر در ذهن باقی می ماند. از اینرو لوگو می تواند در ذهن افراد باقی بماند. در نتیجه همواره در طراحی و ایجاد لوگو تلاش بر آن است که بهترین و جذاب ترین طرح را ایجاد نمود. لوگو شما بایست در هماهنگی با محصول و خدمات شما باشد در غیر این صورت تأثیری در موفقیت شما نخواهد داشت.

ثبت لوگو چیست؟-sepantasabt.com

یک لوگو تجاری خوب چه ویژگی های دارد؟ 

یک لوگو همانگونه که در بالا اشاره نمودیم لوگو که برای کسب و کار خود طراحی نموده اید باید نشان دهنده هدف برند شما باشد. چنانچه که یک لوگو بر طبق اصول و استاندارد های تعیین شده طراحی گردد ماندگاری بالای خواهد داشت. برای مثال اگر به لوگوی برند اپل نگاهی بیندازید کاملاً این موضوع را مشاهده خواهید کرد که سالیان سال است که این شرکت از این لوگو استفاده نموده است.

 

یک لوگو خوب چه ویژگی های دارد؟ -sepantasabt.com

ثبت لوگو شرکت

پیش از آنکه اقدام به ثبت لوگو نمایید یکی از مهم ترین نکته این است که لوگوی که انتخاب نموده اید یکتا باشد. به همین منظور پیش از هر کاری استعلام بگیرید و به ثبت لوگو اقدام نمایید. این مسئله اهمیت دارد و بایست در اولویت قرار گیرد. تصور کنید که شما زمان و هزینه خود را صرف نموده اید ولیکن استعلام نگرفته اید در این صورت هزینه شما بر باد خواهد رفت. چرا که لوگوی انتخابی شما قبلاً به ثبت رسیده است. در نتیجه این مسئله ناراحت کننده خواهد بود.

مراحل ثبت لوگو تجاری

اگر تمایل به ثبت لوگو دارید بایست بدانید که قرار است چه مراحلی را طی نمایید. در ادامه به صورت ساده ولیکن کامل مراحل مربوطه را شرح خواهیم نمود. در اولین گام بهتر  است که به سراغ یک موسسه معتبر بروید تا اطمینان داشته باشید تمامی پروسه به درستی پیش می رود. در این گام لوگوی شما استعلام گرفته می شود تا در صورت آزاد بودن بقیه مراحل سپری گردد. همچنین شما بایست مدارکی اعم از کپی از آگهی که برای ثبت شرکت در روزنامه انتشار داده شده است، هر فردی که در شرکت دارای حق امضاء می باشد باید یک نسخه کپی از کارت ملی و شناسنامه عرضه دهد. یک نسخه کپی برابر  اصل از مجوز فعالیت و همچنین نمونه ی از لوگوی خود در اندازه ۶*۶ آماده نماید.

در این گام بایست اظهارنامه را آماده کنید و بایست با دقت این کار را انجام گیرد. در این مرحله  مدارک شما و اظهارنامه و لوگوی به اداره مالکیت معنوی ارسال می گردد و تمامی موارد بیان شده به وسیله سه کارشناس تأیید شده و اگر مشکلی وجود داشته باشد پرونده مرجوع شده تا مشکل مربوطه حل گردد. در این گام به اداره مربوطه با در دست داشتن پرونده فیزیکی مراجعه می نمایید. چنانچه که کارشناسان مربوطه تمامی مدارک شما را تأیید نمود.  در این صورت شما بایست آگهی را در روزنامه رسمی منتشر نمایید.

 

مراحل ثبت لوگو-sepantasabt.comکلام پایانی

در این مقاله تلاش خود را نمودیم تا اطلاعاتی مختصر ولیکن مفیدی را در رابطه با ثبت لوگوی تجاری در اختیار شما همراهان سپنتا قرار دهیم.

 

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ