ثبت لوگوی شخصی

ثبت لوگوی شخصی -sepantasabt.com

ثبت لوگوی شخصی

لوگو که با نام نشان تجاری نیز شناخته می شود نشان می دهد که  خدمات یک مجموعه با یک مجموعه دیگر و یا یک فرد حقیقی با فرد حقیقی دیگر تفاوت دارد. در حقیقت تحت عنوان یک وسیله ای است که خدمات فرد و یا مجموعه را به بازار معرفی می نماید. بر طبق قوانین تجارت ایران لزومی به ثبت لوگو وجود ندارد ولیکن اگر فردی لوگو را به ثبت برساند در این صورت بایست تمامی حقوق و مالکیت آن برای شخص ثبت کننده از طریق دولت حمایت شود. لوگوی انتخابی بایست از انعطاف پذیری بالای برخوردار باشد. لوگو ها در رنگ های متعددی طراحی می گردند ولیکن بایست حتی اگر لوگوی به رنگ سیاه و سفید است باز زیبا و جذاب باشد در یک کلام زیبایی لوگو در طراحی آن باشد و رنگ این جذابیت را تکمیل نماید. اصلی ترین ویژگی یک لوگو خاص بودن آن یعنی تنها به نام شما به ثبت رسیده باشد. برای مثال همه ی مردم برند شما را با لوگوی که انتخاب کرده اید می شناسند اگر آن را به ثبت نرسانده باشید. در این صورت هر فردی خواهد توانست از لوگوی شما استفاده نمایید و محصولاتی را با لوگوی شما به بازار ارائه دهد. این موضوع ضرر و زیان بسیاری برای شما به همراه خواهد داشت. در ادامه در این مطلب از سپنتا با ما همراه باشید تا در رابطه با ثبت لوگوی شخصی گفتگو نماییم.

 

ثبت لوگوی شخصی-sepantasabt.com

ثبت لوگوی شخصی

لوگوی شخصی به دلیل رقابت بسیاری که بین کمپانی های داخلی و خارجی در مسائل اقتصادی و تجاری وجود دارد کار درستی می باشد. چرا که فرد یا افرادی دیگر نخواهند توانست از اعتبار و منافع آن استفاده نمایند.

 

ثبت لوگوی شخصی-sepantasabt.com

چرا باید لوگو برند ثبت گردد؟

دنیای تجارت بسیار رقابتی می باشد و علت های روشنی وجود دارد که بایست برای ثبت برند و لوگو اقدام نمود که در ادامه برخی از آنها را برای شما شرح می نماییم.

  • شناسایی خدمات مشابه از یک دیگر و در نتیجه شرایط انتخاب مناسب.
  • لوگو و برند تحت عنوان یه ابزار بازاریابی به شمار می آید.
  • سبب تمایز خدمات و محصولات کمپانی ها و افراد حقیقی از یک دیگر می شود.
  • برند و لوگو از دارایی های ارزشمند هر شرکت و فرد حقیقی به شمار می رود.
  • از عرضه غیر قانونی محصولات شما به وسیله دیگران ممانعت می نماید.
  • کمپانی و موسسات را ترغیب می نماید تا محصولات با کیفیت ارائه دهد.

مدت زمان وارسی ثبت لوگو

وارسی درخواست شما مبنی بر ثبت لوگو حداکثر  سه ماه پس از آنکه اظهار نامه را تکمیل نمودید طول خواهد شد. بعد از اینکه درخواست شما تأیید گردید پرونده شما تشکیل خواهد شد ولیکن برای ثبت نهایی شما ملزم به پرداخت هزینه و همچنین انتشار آگهی ثبت برند می باشید. پس از انتشار آگهی در روزنامه رسمی یه ماه زمان در نظر گرفته خواهد شد. اگر در این مدت زمان شکایت و یا ادعای از فردی وجود نداشته باشد در این صورت گواهینامه ثبت برند به مدت ده سال صادر می گردد. بعد از یک هفته بایست اقدام به انتشار آگهی دوم در روزنامه رسمی کرد. سپس بعد از ده روز کاری با در دست داشتن کپی تقاضانامه اولیه ثبت لوگو به همراه روزنامه اول و دوم  به دریافت پروانه ده ساله مبادرت ورزید.

مدارک مورد نیاز ثبت لوگو فرد حقیقی

  • در دست داشتن کپی شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی.
  • در دست داشتن یک نسخه از کپی مجوز کسب و یا هر نوع مجوز فعالیت.
  • در دست داشتن کپی کارت بازرگانی شخص متقاضی.
  • در دست داشتن یک نمونه از لوگو در اندازه ۱۰*۱۰

نکته

برای ثبت لوگو شاید تصور کنید که نیازی به مجوز و یا جواز کسب وجود ندارد. ولیکن به هیچ وجه این گونه نمی باشد و یکی از مدارک اصلی مجوز کسب می باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت لوگو فرد حقیقی-sepantasabt.comکلام پایانی

اشخاصی وجود دارند که سالیان سال برای خدمات خود زحمت کشیده اند و نتیجه عالی را بدست آورده اند. ولیکن به دلیل آنکه با قوانین محصول آشنایی ندارند و برند تجاری به ثبت نرسانده اند مورد سوء استفاده قرار گیرند. در نتیجه اشخاص سود جو و منفعت طلبی وجود دارد که از ایده و محصولات آنان سوء استفاده می کنند. از اینرو حاصل سالیان سال بر باد خواهد رفت و به ضرر آن ها تمام خواهد شد. امیدواریم مطلب ثبت لوگوی شخصی برای شما همراهان سپنتا مفید بوده باشد.

<<بیشتر بخوانید>>

اخذ کارت بازرگانی

پلمپ دفاتر

 

 

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ