جواز تاسیس برای ثبت برند

جواز تاسیس برای ثبت برند

جواز تاسیس برای ثبت برند

یکی از اقدامات بسیار مفید برای یک واحد اقتصادی که در زمینه‌‌های تولیدی، خدماتی و تجاری فعالیت می‌کنند،  ثبت برند می باشد. این فرآیند باعث پیشرفت زیادی برای مجموعه خواهد ‌شد. ثبت برند مشمول مراحل متعددی است، که یکی از آن‌ها اخذ جواز تاسیس می‌باشد. بدون وجود جوازتاسیس هیچ مجموعه‌ای قادر به ثبت برند نخواهد ‌شد. اگر تا به حال برند خود را ثبت نکرده اید و یا هنوز قادر به دریافت این جواز نشده‌اید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

ثبت برند چیست؟

ثبت برند به یک سری اقداماتی اطلاق می‌شود، که واحد‌های اقتصادی در طی آن یک نام و لوگوی مخصوص برای خود دریافت خواهند کرد. خدمات و محصولات ایشان به واسطه‌ی ثبت برند، منحصر به فرد می‌شوند. حقوق‌ و مزایای زیادی نیز با وجود ثبت برند نصیب مجموعه خواهد ‌شد. زمانی که شما برای محصولات خود دارای برند هستید، لوگوی خاصی بر روی محصولات درج شده است که سبب شناخته شدن محصول و کیفیت آن در بازار می‌شود. با شناخته شدن محصول تغییرات اساس در نمودار عرضه و تقاضای شما ایجاد می‌شود و در نهایت سودآوری اولین مزیت این اقدام می‌باشد.

 

ثبت برند چیست؟

 

چرا برای ثبت برند نیازمند اخذ جواز تاسیس هستیم؟

جواز تاسیس یک اجازه قانونی است که به افراد حقیقی و حقوقی داده می‌شود، تا به واسطه‌ی آن کسب و کار خود را شروع کنند و در بستر قانون به فعالیت‌های مربوط به کسب و کارشان بپردازند. البته احتمال دارد که شما به عنوان شخص حقیقی و یا حقوقی کسب و کارتان را راه‌اندازی کرده باشید، اما هم چنان مجوز‌های مربوطه را دریافت نکرده باشید. در چنین شرایطی بسیاری از مزایا از شما سلب شده است و برای ارتقای سطح کاری خود نیازمند جواز تاسیس و ثبت برند خواهید بود.

زمانی که شما هنوز اجازه قانونی از وزارت صنعت و معدن دریافت نکرده‌اید، چطور می‌توانید صاحب برند خود شده و لوگوی مخصوصی را تهیه کنید. همچنین در صورتی که هنوز برند خود را ثبت نکرده‌اید، با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد و منافع بسیاری از شما سلب می‌شود. در بسیاری از موارد صاحبان کسب و کار‌ها هیچ کدام از مراحل اخذ جواز تاسیس، ثبت برند و یا حتی پروانه کسب را انجام نداده‌اند. در چنین شرایطی لازم است تا پله‌های ادارات زیادی را بالا و پایین کرده و هم چنین هزینه‌های زیادی را تحمل کنند. البته یک راه بسیار راحت نیز وجود داشته که می‌تواند در کوتاه ترین زمان مراحل مربوط به اخذ جواز تاسیس را طی کند.

چرا برای ثبت برند نیازمند اخذ جواز تاسیس هستیم؟

 

چگونه باید جواز تاسیس برای ثبت برند را دریافت کرد؟

وزارت صنعت و معدن وظیفه دارد تا تمامی کسب و کار‌های ایجاد شده را مدیریت کند. واحد‌های اقتصادی نیز زیر چتر حمایتی و پوششی این وزارت قرار می‌گیرند. اگر صاحب شرکت و یا کسب و کاری هستید برای دریافت جواز تاسیس نیاز به مراجعه به باجه‌های مربوط به امور ثبتی وزارت صنعت و معادن دارید. امور ثبتی چندان ساده و راحت نیستند، پیش از اقدام باید اطلاعات کافی در این خصوص را داشته باشید. باید بدانید که لازم است کجا بروید و برای چه چیزی درخواست بدهید. بسیاری از افراد بدون هیچ پیش زمینه ای اقدام می‌کنند و با پرداخت هزینه های زیادی به هیچ نتیجه ای نیز نمی‌رسند.

خوشبختانه شرکت‌های مختلفی در حال حاضر در زمینه ی انجام خدمات ثبتی فعالیت می‌کنند و تمامی مراحل مربوط به اخذ جواز تاسیس برای ثبت برند، ثبت برند، دریافت پروانه کسب را به خوبی انجام می‌دهند. در این مجموعه ها تعرفه‌های مشخصی برای خدمات مختلف وجود داشته که افراد به راحتی قادر به پرداخت آن‌ها هستند. نه تنها خدمات ثبتی، بلکه مشاوره‌های خاصی در رابطه با امور ثبتی به مراجعه کنندگان داداه می‌شود تا افراد آگاهی لازم در زمینه ی جواز تاسیس، ثبت برند و… را دریافت کنند.

 

چگونه باید جواز تاسیس برای ثبت برند را دریافت کرد؟

 

کلام پایانی

جواز تاسیس یک مجوز بسیار مهم برای یک واحد اقتصادی به شمار آمده که صاحبان آن‌ها ملزم به دریافت این جواز  می‌باشند، ثبت برند به عنوان سکوی پرتاب کسب و کار باید طبق روال عادی و قانونی انجام شود، از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت برند، جواز تاسیس است. اگر تا به حال این جواز را دریافت نکرده‌اید، توصیه می‌کنم خود را درگیر کاغذ بازی اداری نکنید و کار را به کاردان بسپارید. مجموعه سپنتا زمان زیادی است که انواع امور ثبتی را در کوتاه ترین زمان و با نرخ مناسبی انجام می‌دهند. با مراجعه به مجموعه سپنتا نه تنها درگیر رفت و آمد‌های بی سرانجام جهت امور ثبتی نخواهید ‌شد، بلکه به بهترین شکل ممکن مجوز‌های لازم را دریافت خواهید ‌کرد.

 

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ