دلیل ثبت برند و لوگو چیست؟

دلیل ثبت برند و لوگو چیست؟

دلیل ثبت برند و لوگو چیست؟ گاهی اوقات ممکن است برای شما پیش بیاید که از خود بپرسید که چرا صاحبان مشاغل در گام های ابتدایی شغل خود اقدام به ثبت برندو لوگو می‌کنند. ثبت لوگو دلایل خاصی دارد و هر کارفرما با توجه به دلیل ذهنی و قانع کننده ی خود اقدام به ثبت برند می کند. ما در این مقاله به صورت ساده و کاربردی دلایل ثبت برند و لوگوی تجاری را برای شما ذکر می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ثبت برند و لوگو چیست؟

ثبت برند و لوگو چیست؟

علامت یا برند به هر نشانی گفته می‌شود که بتواند کالا یا محصول خاصی را در بازار فروش معرفی کند. ثبت برند باعث می‌گردد که علامت کالا در بازار و بین خریداران جا بیفتد و در نتیجه مجتمع تولیدی کالا به سود بیشتری دست پیدا کند.

طبق تعریفی که سازمان بازاریابی مارک آمریکا، هر علامت یا نشانه‌ای که بتواند ویژگی ها و مشخصات یک محصول را در بازار معرفی نماید و آن محصول را به فروش برساند، لوگو یا برند نام دارد.

ثبت برند و لوگو می‌تواند یک حرفه و یک صنعت تجاری را در زمره‌ی صنایع پیشرفته و استاندارد قرار دهد و سبب تمایز محصولات این صنعت تجاری با دیگر محصولات مشابه شود. بدیهی است که ثبت لوگو می‌تواند میزان اعتبار یک سازمان را در بازار فروش نیز بالا ببرد.

دلایل ثبت برند و لوگو

در ادامه چند نمونه ار دلایل ثبت برند و لوگو را خواهیم گفت پس با ما همراه باشید:

۱.ثبت علامت تجاری ضروری‌ ترین گام برای ورود به بازار رقابت:

در عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم، تکنولوژی‌ها و فناوری‌های پیشرفته‌ای وجود دارند که روز به روز این فناوری‌ها مراتب بالایی از علم را طی می‌کنند. پهنه‌ی عملکرد تکتولوژی‌های مختلف باعث می‌شود که سازمان‌های مختلف در زمینه‌ی تولید محصولات مشابه با یکدیگر به رقابت بپردازند تا بتوانند نسبت به دیگر سازمان‌ها از سود بالایی برخوردار شوند.

امروزه موفقیت در فروش در نتیجه‌ ی افزایش قدرت سازمان بروز پیدا می‌کند و می‌تواند فرصتی طلایی برای افزایش اعتبار سازمان به شمار بیاید. با توجه به این مطلب می توان نتیجه گرفت که ثبت برند تجاری و ثبت لوگو زمینه‌ ی رقابت سازمان با دیگر رقیبان عرصه ی فروش را راهم می ‌کند.

۲.ثبت علامت تجاری لازمه اقدامات هوشمند در زمینه‌ گسترش کسب و کار

زمانی که شما بخواهید کسب و کار خود را رونق دهید، باید از یک علامت تجاری و لوگویی استفاده کنید که بتواند اعتبار سازمان تجاری شما را بالا ببرد. این لوگو به صاحبان مشاغل کمک می کند که مهارت های لازم برای انجام کار های هوشمند در رابطه با گسترش کسب و کار را فرا گیرند و در بازار رقابت به یک تولید کننده ی قابل اعتماد تبدیل شوند.

در حقیقت ثبت لوگو تعهد یک فروشنده به مشتریان را نشان می ‌دهد که به مبنای آن، مشتریان به فروشنده اطمینان کرده و کالا های مصرفی خود را از آن خریداری می نمایند.

فواید ثبت برند و لوگو

فواید ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو برای یک سازمان علاوه بر افزایش اعتبار، مزایا و فواید دیگری را به دنبال دارد. این مزایا عبارتند از:

  • ایجاد حق استفاده‌ی انحصاری: ثبت لوگو باعث می‌شود یک شرکت بتواند به صورت انحصاری تولسد یک محصول خاص را به دست بگیرد ولوگو از این راه کسب درآمد کند. طبق قانون اگر کسی برند خاصی را در سازمان ثبت برند کشوری ثبت نماید، دیگر اشخاص ثالث حقیقی و حقوقی اجازه ندارند که از این نام و این برند در تولید محصولات خود استفاده کنند و برند مربوطه به انحصار شرکت مربوطه در می آید.
  • قدرت بیشتر برای رقابت با رقیبان: ثبت لوگو سبب می‌شود مصرف کنندگان از خرید خود اطمینان پیدا کنند و بتوانند آن‌ چه را که می خواهند از طریق ارائه ی محصولات سالم به مشتری دریافت کنند. این کار می‌تواند در نهایت اعتبار برند را بالا ببرد و سود سازمان را افزایش دهد. بدیهی است که مردم بیشتر اوقات تمایل دارند کالاهایی را مصرف کنند که بین سایر محصولات مشابه حرف اول را بزنند.
  • قابلیت نقل و انتقال: زمانی که یک لوگو یا برند ثبت می‌گردد، این برند می‌تواند بر اساس قوانین و ضوابط موجود به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر انتقال یابد. این انتقال برند می تواند اعطای نمایندگی فروش به یک مجتمع فروشگاهی باشد و یا می تواند توسط صاحب برند به نام شرکت دیگری انتقال پیدا کند.

کلام پایانی

امروزه ثبت لوگو و برند تجاری بین صاحبان مشاغل گسترش یافته است. در واقع ثبت برند و لوگو اولین گام در جهت موفقیت سازمان تولیدی و ورود آن به بازار رقابت به شمار می‌رود. ثبت برند دلایل گوناگونی دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ورود به بازار رقابت و انجام اقدامات هوشمند در زمینه ی گسترش کسب و کار اشاره کرد.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ