چگونه شرکت ثبت کنیم؟

چگونه شرکت ثبت کنیم؟-وب سایت سپنتا

چگونه شرکت ثبت کنیم؟

در این مقاله می خواهیم برسی کنیم چگونه یک شرکت ثبت کنیم و از صفر تا صد مراحل آن را  توضیح دهیم. به شما اطمینان می دهم پس از این که مقاله ما را روی سایت خواندید نیاز به هیچ تحقیق دیگری در این زمینه نخواهید داشت. همچنین اگر هنوز سوالی در این خصوص داشتید می توانید با ما در سپنتا ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را بپرسید.

قبل از این که مراحل این که چگونه شرکت ثبت کنیم را بگوییم، نکته ای را یادآوری می کنیم.

نکته: بسیاری از افراد پس از این که شرکتشان را ثبت می کنند، نام آن را روی کالا و خدمات خود می گذارند و فکر می کنند دیگر کسی نمی تواند از آن نام استفاده کند. اما غافل از این که ثبت شرکت حقوقی فقط یک شخصیت حقوقی ایجاد می کند و برای این که کسی نتواند از نام شرکتتان روی محصولاتش استفاده کند باید برای ثبت برند اقدام نمایید.

شرکت چیست؟

شرکت از کلمه شراکت می آید، به معنای این است که چند نفر( از دو نفر به بالا) با همدیگر جمع می شوند و فعالیتی را آغاز می کنند. از این فعالیت اقتصادی نفع می برند و سودش را به اندازه میزان مشارکت تقسیم می کنند.

شرکت ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

شرکت ها به دو دسته تجاری و مدنی تقسیم بندی می شوند.

شرکت تجاری: این نوع شرکت تحت قوانین تجاری تاسیس می شود و هدف آن جذب سود و سرمایه است. فعالیت های این شرکت حول تجارت و بازرگانی انجام می شود و به هفت دسته تقسیم می گردد.

  • شرکت سهامی خاص و عام
  • شرکت مسئولیت محدود
  • شرکت مختلط سهامی
  • شرکت مختلط غیر سهامی
  • شرکت تضامنی
  • شرکت نسبی
  • شرکت تعاونی

شرکت های مدنی

نوعی از شرکت می باشد که از اجتماع مالکین متعدد در شی ء واحد به نحو اشاعه تشکیل می شود و از در هم آمیختن سهم الشرکه ی نقدی و غیر نقدی افراد حقیقی و حقوقی به وجود می آید. با این تفاوت که مالکیت سرمایه به شخصیت حقوقی شرکت انتقال نمیابد و هر شخص به طور جداگانه مالک سرمایه ی خود است، اما تمامی امور به صورت مشارکتی اداره می شود.

مزایا و معایب ثبت شرکت در ایران

وقتی که تمامی فعالیت های تجاری و کاری ما به خوبی پیش می رود، چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

البته خیلی از اوقات چند شریک با یکدیگر فعالیت های اقتصادی دارند، اما شرکتی ثبت نکرده اند. در این صورت کار آن ها غیر رسمی است. اما مگر غیر رسمی بودن یک فعالیت اقتصادی چه ضرری دارد؟

تقسیم سود به صورت رسمی می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات درونی یک فعالیت اقتصادی را سازمان دهی کند. همچنین مزیت دیگر شرکت ثبت کردن این است که با یک جلوه قانونی و رسمی می توانید با مراکز دولتی و خصوصی بزرگ قرار داد ببندید و در مناقصه ها شرکت کنید. در ضمن اعتماد افراد به یک شخصیت حقوقی بیشتر از اشخاص حقیقی است.

اما در مورد معایب شرکت باید بگوییم که شما باید موارد قانونی زیادی را مد نظر قرار دهید که ممکن است برایتان سخت باشد. مثلا پلمپ سالیانه دفاتر و سر زدن به اداره مالیات و دارایی.

چگونه می توانیم یک شرکت ثبت کنیم؟

در گذشته اگر کسی می خواست شرکتی ثبت کند باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه می کرد و تمامی مراحل را به صورت حضوری انجام می داد. اما این روزها به مدد تکنولوژی می توان این کار را آنلاین انجام داد و یا حتی با یک راه ساده تر توسط موسسات و یا شرکت های قانونی ثبت شرکت انجام داد. شما می توانید خودتان به سایت isherkat.ssaa.ir مراجعه کنید و مراحل ثبت شرکت را طی کنید. البته من به شما پیشنهاد می کنم این کار را انجام ندهید.  زیرا این کار آزمون و خطای زیادی را در پیش داد و وقت شما یعنی باارزش ترین داراییتان را تلف می کند. پیشنهاد می کنم این کار را توسط موسسات معتبر انجام دهید.

چگونه می توانیم یک شرکت ثبت کنیم؟-وب سایت سپنتا

هزینه ثبت کردن یک شرکت

بسته به نوع شرکتی که می خواهید تاسیس کنید، هزینه ثبت هم متفاوت خواهد بود. پیشنهاد می کنم با کارشناسان ما تماس بگیرید و نوع شرکتی که می خواهید ثبت کنید را عنوان نمایید. آن ها به شما هزینه دقیق را خواهند گفت.

<<بیشتر بخوانید>>

اخذ کارت بازرگانی

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ