تفاوت ثبت برند با ثبت لوگو چیست؟

نام برند و لوگو نشان دهنده شهرت و تجارت شما است. در این مقاله قصد دارم شما را با تفاوت ثبت برند با ثبت لوگو چیست؟ آشنا کنم.

تفاوتهای ثبت برند و ثبت لوگو

لوگو و نام تجاری نشان دهنده شهرت و تجارت فرد می باشد. یک علامت تجاری به طور قانونی از جنبه هایی از برند شما که منحصر به فرد و مختص شرکت شما هستند محافظت می کند. استفاده از دو واژه ثبت برند و لوگو به جای یکدیگر اشتباه است، زیرا تفاوت های بسیار مهمی دارند. همه لوگوها برند هستند، در حالی که همه برندها لوگو نیستند.

به عبارت دیگر برند شما نشانگر محصولات شماست. این چیزی است که مردم می بینند و درباره شرکت شما فکر می کنند. لوگو جنبه خاصی از برند شما است که از حمایت قانونی برخوردار است زیرا یک شناسه منحصر به فرد برای شما است.

لوگوها می توانند کلمات یا عبارات خاصی مانند شعارها باشند که بخش مهمی از برند شرکت شما هستند. آنها می توانند علامت تجاری یا ترکیب خاصی از ویژگی هایی باشند که برای شناسایی محصولات شما استفاده می شود، مانند لوگوها، ترکیبات خاص رنگ ها، شکل ها و طرح های طراحی، یا هر جنبه دیگری از برند شما که احساس می کنید به عنوان بخشی از کسی که نیاز به محافظت از آن دارید. هستند.

چرا ثبت لوگو در مقابل ثبت برند مهم است؟

لوگو یک تصویر از شرکتی است که در طول زمان ایجاد می شود و از نظر مشتریان شهرت کیفیت دارد، یک علامت تجاری حمایت قانونی از برند است که توسط اداره علائم تجاری و ثبت اختراع اعطا می شود. در حالی که برند به شناسایی شرکت و محصولات یا خدمات آن کمک می کند.

لوگو به جلوگیری از دزدیدن تصویر برند یا ایجاد هویت های مشابه برای ایجاد سردرگمی در بازار توسط رقبا کمک می کند. برندها از تعدادی عنصر تشکیل شده اند. این شامل:

هویت

تصویر

شخصیت

شخصیت

فرهنگ

ذات

شهرت، آبرو

این عناصر در کنار هم ارزش یک برند را در بازار تعیین می کنند. اگر برندی ثبت نشده باشد یا لوگو نداشته باشد، افراد دیگر می توانند بدون ترس از جریمه از آن استفاده کنند. در صورت ثبت نام تجاری، استفاده غیرمجاز از آن جریمه های سنگینی در بر خواهد داشت.

برند به سادگی نحوه شناسایی کسب و کار را انتخاب می کند. لوگو که علائم خدمات نیز نامیده می شوند، علائمی هستند که از نظر نشان دادن یک نام تجاری، اغلب یک تجارت و کالاها و خدمات آن، دارای وزن قانونی هستند. در حالی که نام تجاری یا برند همان چیزی است که مردم برای شناسایی شرکت استفاده می کنند، لوگو از جنبه های خاصی از آن برند محافظت می کند. اینها می توانند محدود به موارد زیر نباشند:

نام برند

برچسب زدن منحصر به فرد

امضاها

کلمات

نمادها

بسته بندی

طرح های رنگی

صداها یا تجربیات حسی

حرکات

نکته کلیدی این است که دستگاه های محافظت شده باید به طور منحصر به فرد با برند تجاری شناسایی شوند. به همین دلیل است که لوگو معمولا با نام های تجاری مرتبط می شوند.

دلایلی برای در نظر گرفتن استفاده از علامت تجاری در مقابل برند

یک علامت تجاری یا خدمات محافظت های حیاتی در برابر سوء استفاده از برند شما هستند. از لوگوها می توان برای جلوگیری از استفاده دیگران از برند خود استفاده کرد.

حفاظت از لوگو به صورت خودکار انجام می شود. اگر برای محافظت از لوگوب خود نیاز به شکایت از شخصی باشید، بار اثبات بر عهده شما خواهد بود تا نشان دهید که لوگو ابتدا متعلق به شما بوده است.

امیدوارم که مطالب ارائه شده در مورد تفاوت ثبت برند با ثبت لوگو چیست؟ برای شما مفید واقع شده باشد. اگر در این زمینه سوالی دارید و نیاز به راهنمایی بیشتری هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده با مشاوران مجرب ما در سپنتاثبت در ارتباط باشید. ما به صورت ۲۴ساعته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. اگر برای ثبت برند و لوگوی خود نیاز به یک فرد مجرب دارید تا در این مسیر شما را کمک کند می توانید از همکاران مجرب ما کمک بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت ثبت برند با ثبت لوگو چیست؟ می توانید از طریق پل های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ