مراحل ثبت شرکت خدماتی

مراحل ثبت شرکت خدماتی

زمانی که فردی می خواهد یک شرکت خدماتی را بنیان گذاری کند، در ابتدا ممکن است سؤالاتی از قبیل این‌ که چه کارهایی سبب رشد سازمان شده و چه کارهای رقابت را برای سازمان میسر می‌کند و مراحل ثبت شرکت خدماتی چگونه میباشد، برای این فرد پیش بیاید.

ثبت یک شرکت خدماتی نیاز به سرمایه گذاری زیادی ندارد. اگر شما می خواهید یک شرکت خدماتی عالی را برای خود بسازید، لازم است در ابتدا این شرکت را به ثبت برسانید.

شرکت های خدماتی جامعه ی امروزی، می توانند به مشتریان خود خدمات گوناگونی را در زمینه های مختلف ارائه کنند و از این طریق به سود بالایی برسند. این شرکت ها باید شرایط ثبت شرکت را داشته باشند و مراحل ثبت شرکت خدماتی را طی کنند تا در نهایت بتوانند به شرکت خود رسمیت قانونی بدهند.

شرکت خدماتی چیست؟

شرکت خدماتی چیست؟

به طور کلی شرکت خدماتی به شرکتی گفته می شود که می تواند خدمات مختلف را در زمینه های مختلف به مشتریان ارائه دهد. شرکت های خدماتی انواع گوناگونی دارند و باید با توجه به شرایط تعیین شده از سوی دولت شروع به فعالیت کنند.

ثبت شرکت خدماتی در زمره ی شرکت های قانونی یکی از اصول بسیار مهم در زمینه آغاز فعالیت شرکت خدماتی به شمار می آید.

امروزه شرکت های خدماتی به دسته های مختلفی همچون شرکت خدماتی نظافتی، شرکت خدماتی حمل و نقل، شرکت خدماتی تدارکاتی و… تقسیم می شوند. این شرکت ها ویژگی های مختلفی دارند و می توانند به کلیه ی مردم خدمات ارائه کنند.

بهتر است یک شرکت خدماتی پیش از شروع فعالیت خود، اقدام به ثبت شرکت خود کند و فعالیت قانونی خود را اغاز نماید. در چنین شرایطی مردم و مشتریان می توانند به راحتی به شرکت خدماتی مورد نظر اعتماد کرده و برای انجام امور مختلف زندگی خود از آن ها کمک بگیرند.

 

شرایط ثبت شرکت خدماتی

شرایط ثبت شرکت خدماتی

بنیان گذاران شرکت‌های خدماتی برای اینکه بتوانند شرکت خود را به ثبت قانونی برسانند، باید شرایط و ویژگی ‌هایی را دارا باشند. ما در این مقاله، این شرایط را برای شما ذکر خواهیم کرد. شرایط ثبت شرکت خدماتی عبارتند از:

 • تأسیس این شرکت در ده روز اول با مسئولیت‌ های محدود ثبت می‌گردد و پس از گذشت زمان مسئولیت‌ های آن می تواند افزایش یابد.
 • برای این که یک شرکت خدماتی به ثبت قانونی برسد، باید حداقل دو نفر برای ثبت شرکت حاضر باشند.
 • میزان سرمایه جهت ثبت شرکت خدماتی از یکصد هزار تومان تا یک میلیون تومان متغیر است.

مراحل ثبت شرکت خدماتی

مراحل ثبت شرکت خدماتی

اگر کسی بخواهد شرکت خدماتی خود را به ثبت قانونی برساند، باید مراحلی را طی کند. این مراحل در ۹ قسمت دسته بندی شده اند.

 1. مؤسسین و شرکایی که قصد ایجاد شرکت خدکاتی را دارند، ابتدا باید فرم صورت جلسه را تکمیل کنند.
 2. در این مرحله شرکاء باید فرم درخواست ثبت شرکت را تکمیل کنند.
 3. در این مرحله مؤسسین باید تمام صفحات اساس نامه را تهیه کرده و امضا نمایند.
 4. در این مرحله لازم است که برای شرکت تجاری چند نام مختلف انتخاب شود و این نام ها به همراه مدارک مورد نیاز به سازمان ثبت ارائه داده شود.
 5. سپس سازمان ثبت پس از بررسی درخواست متقاضی، این درخواست را ارزیابی می نماید تا مجوز مخصوص آن را صادر کند.
 6. پس از بررسی درخواست اگر شما مدارک ناقص یا باطلی داشته باشید، باید آن را مجدداً تنظیم کرده و به اداره ی ثبت ارسال کنید.
 7. در این مرحله هزینه های مربوط به ثبت شرکت خدماتی از متقاضی دریافت می شود.
 8. در این مرحله کارشناس ثبت با بررسی مجدد مدارک، قانونی بودن آن ها را تأیید می کند.
 9. در مرحله ی آخر شرکت خدماتی شما مهر شده و در سازمان ثبت، ثبت می گردد. پس از طی این مراحل شرکت خدماتی می تواند فعالیت خود را به صورت قانونی آغاز کند.

کلام پایانی

امروزه بیشتر مؤسسات برای این که قانونی به نظر بیایند، باید شرکت خود را ثبت کنند. این ثبت توسط اداره ی ثبت شرکت ها صورت می گیرد و شامل شرکت های خدماتی نیز می شود. یک شرکت خدماتی برای این که بتواند شرکت خود را به ثبت قانونی برساند، باید یک سری نکات و شرایط ویژه را داشته باشد. این شرایط مربوط به تعداد شرکاء و میزان سرمایه گذاری می شود.

ثبت شرکت خدماتی طی مراحل مختلفی انجام می گردد و زمانی که یک شرکت خدمات رسانی بتواند این مراحل را طی کند، قانونی محسوب می شود. شرکت های خدماتی بیشتر اوقات خدماتی همچون پخت و پز، نظافت، تدارکات و… را به مشتریان خود ارائه می دهند.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ