اقدامات لازم برای تمدید کارت بازرگانی

اقدامات لازم برای تمدید کارت بازرگانی

کارت بازرگانی یکی از کارت های مهم برای صادر کنندگان و بازرگانان می باشد. چرا که این کارت همانند یک مجوز برای آن ها می باشد، که بتوانند به طور قانون در زمینه ی صادرات و واردات محصولات تولیدی شان در کشور های خارجی فعالیت کنند.کارت بازرگانی دارای اعتبار یک تا پنج ساله می باشد. برای این که به تمدید کارت بازرگانی بپردازید. بایستی در مورد مراحل درست تمدید کارت بازرگانی اطلاعات درست و مفیدی داشته باشید.

یکی از شرکت هایی که در زمینه ی کلیه امور اداری و ثبتی مشغول به کار است و توانسته در این زمینه موفقیت چشم گیری به دست بیاورد؛ موسسه سپنتا ثبت می باشد. این شرکت در کوتاه ترین زمان با مناسب ترین قیمت ها به تمدید کارت بازرگانی افراد مشغول می شوند.

اگر تمایل دارید، با روند کاری موسسه ی سپنتا ثبت بیشتر آشنا شوید و بتوانید به تمدید کارتتان بپردازید؛ این مقاله را از دست ندهید.

نحوه تمدید کارت بازرگانی

نحوه تمدید کارت بازرگانی

در دنیای امروز شرکت ها و موسسات مختلفی در عرصه ی تمدید کارت بازرگانی فعالیت می کنند. تمام این شرکت ها توانایی لازم را برای کار در این زمینه را ندارند. به همین خاطر سبب شده افراد تردید داشته باشند، که امور اداری یا ثبتی شان را به آن ها بسپارند.

اما موسسه ی سپنتا ثبت، یک موسسه ی معتبر می باشد، که از شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معدن ایران مجوز دارد. به همین خاطر افراد می توانند با خیالی آسوده کار هایشان را به آن ها بسپارند.

از خدماتی که این موسسه می تواند انجام دهد. می توان به خدمات ثبت شرکت، اخذ ایزو، اخذ جواز تاسیس، اخذ کارت بازرگانی، تمدید کارت بازرگانی و… را نام برد. شما برای این که به تمدید کارتتان در این موسسه بپردازید.

بایستی قبل از هر اقدامی، به جست و جو مؤسسات و سایت های معتبر سپنتا ثبت بپردازید. زیرا در دنیای امروز افراد زیادی با جعل برند و مشخصات این مجموعه ی معتبر سعی در کلاه برداری کردن از افراد جامعه هستند.

سپس باید به آماده سازی و جمع آوری مدارک لازم برای تمدید کارتتان باشید. مدارکی که برای تمدید کارت بازرگانی احتیاج است با مدارک اخذ کارت بازرگانی متفاوت است. پس مراقب باشید، اشتباهی به مسئول مربوطه نگفته باشید.

مدارکی که بایستی اشخاص حقیقی برای تمدید کارت بازرگانی شان تحویل دهند، عبارت است از :

  • پر کردن دو صفحه فرم کارت بازرگانی
  • شش قطعه عکس از شخص متقاضی
  • ارائه اصل کارت بازرگانی
  • یک قطعه عکس از شش در چهار یا سه در چهار از مدیر عامل
  • اصل مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی برای واحد تولیدی و صادر کنندگان پوست و روده
  • گواهی ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم مبنی بر بلامانع بودن و تمدید کارت بازرگانی در سال جاری-به آدرس مندرج کارت بازرگانی-به همراه کلیه برگ های قطعی و تشخیص مالیات از سال ۷۹ به بعد.
  • اظهار نامه عملکرد سال های ۹۰ و ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ به همراه ۴ دوره اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده سال های ۹۰،۹۱،۹۲،۹۳ و ۹۴ و اظهار نامه مالیات بر  ارزش افزوده دوره اول سال ۹۵
  • اگر دفتر کار تان استجاری می باشد، حتما باید اجاره نامه را به همراه کد رهگیری تحویل دهید.
  • ارائه مدرک تولیدی معتبر برای وزارت خانه
  • فیش حق تمبر که از دارایی گرفته شده است.

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی هم مانند مدارک اشخاص حقیقی می باشد، اما کمی مدارک بیشتری لازم است. حتما سعی کنید، مدارک را کامل تحویل دهید؛ تا زمان زیادی معطل نشوید.

اخذ کارت بازرگانی یا تمدید کارت بازرگانی الزامی است؟

اخذ کارت بازرگانی یا تمدید کارت بازرگانی الزامی است؟

اخذ کارت بازرگانی یا تمدید کارت بازرگانی برای افرادی که در خارج از کشور فعالیت می کنند، اجباری و الزامی می باشد. زیرا در همین صورت کار ان ها قانونی می باشد و قوانین کشور ها را نقض نکرده اند.

اگر افراد پس از اخذ کارت بازرگانی شان، اعتبار آن پایان یافت و آن ها به ان اعتنایی نکردند. مطمئن باشند، اگر در حال کسب و کار در کشور های خارجی باشند؛ ممکن است، با آن ها برخورد جدی ای شود. در بیشتر مواقع نادیده گرفتن پایان اعتبار و تمدید کارت بازرگانی موجب شده کارت آن ها باطل شود و دیگر نتواند در این زمینه فعالیت کنند.

پس سعی کنید چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری حتما پس از پایان اعتبار کارت تان به تمدید آن بپردازید.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ