تمدید جواز تاسیس چه مدارکی نیاز دارد؟

تمدید جواز تاسیس چه مدارکی نیاز دارد؟

تمدید جواز تاسیس چه مدارکی نیاز دارد؟ هر کسب و کاری برای شروع فعالیتش نیاز به اخذ جواز های مختلفی می باشد. گرفتن هر کدام از جواز ها برای شرکت های خدماتی و تولیدی الزامی می باشد. به همین خاطر حتما در اخذ هر کدام از جواز ها مصمم باشید. یکی از جواز ها که بایستی تمام شرکت ها دارا باشند، جواز تاسیس است.

جواز تاسیس نیز مانند دیگر مجوز ها دارای مدت اعتباری می باشد؛ به همین دلیل شما نمی توانید دائما از یک جواز تاسیس استفاده کنید. شما موظفید، بعد از پایان اعتبار جواز تاسیس شرکت تان حتما برای تمدید جواز تاسیس اقدام کنید.

اگر تمایل دارید، در مورد تمدید جواز تاسیس شرکت تان اطلاعات مفیدی کسب کنید این مقاله را از دست ندهید.

شرایط لازم برای تمدید جواز تاسیس

شرایط لازم برای تمدید جواز تاسیس

جواز تاسیس، مهم ترین مدرک و مجوزی می باشد؛ که برای هر کسب و کاری با هر فعالیتی الزامی است. شرکت های حقوقی و حقیقی زمانی می توانند، فعالیت خود را به صورت قانونی در هر بخش آغاز کنند؛ که حتما از سازمان مورد نظر، جواز تاسیس را دریافت کرده باشد.

محل اخذ جواز تاسیس برای هر شرکت متفاوت می باشد. چرا که فعالیت شرکت ها مشابه نمی باشد؛ به همین خاطر جواز تاسیس شان نیز با همدیگر متفاوت می باشد. افراد برای این که دوباره پس از گذر بازه ی زمانی مشخصی به تمدید اعتبار جواز تاسیس شرکت شان بپردازند.

بایستی شرایطی را رعایت کنند. اگر در زمان تمدید جواز تاسیس شرکت شان حتی از کوچک ترین شرایط تبعیت نکنند. باعث می شود، نه تنها جواز تاسیس شرکت شان تمدید نشود؛ بلکه باطل شود. باطل شدن جواز تاسیس بدترین مشکلی می باشد، که ممکن است؛ برای یک واحد تولیدی یا خدماتی به وجود بیاید.

برای این که بتوانید در کوتاه ترین بازه ی زمانی اقدام به تمدید جواز تاسیس شرکت خود کنید؛ به کوچک ترین شرایط نیز توجه کنید. از شرایط تمدید جواز تاسیس می توان موارد ذیل را نام برد:

  • متقاضی هیچ گونه ممنوعیتی نداشته باشد.
  • تمامی پیشرفت ها و دست آورد های شرکت را در مدت زمان اعتبار جواز تاسیس به صورت یک گزارش، ارائه دهید
  • تمامی مشکلاتی که در مدت زمان اعتبار جواز تاسیس برای شرکت شان به وجود آمده است، بدون هیچ پنهان کاری ای، به صورت یک گزارش ارائه دهید.

آیا تمدید جواز تاسیس الزامی است؟

آیا تمدید جواز تاسیس الزامی است؟

تمدید جواز تاسیس چه مدارکی نیاز دارد؟ جواز تاسیس، برای کسب و کار ها امتیاز و مزایای بسیاری به دنبال دارد. به همین دلیل افراد قبل از ثبت شرکت شان در اداره کل شرکت ها به اخذ جواز تاسیس، می پردازند. جواز تاسیس، مجوزی با مدت زمان بالا نمی باشد؛ به همین خاطر افراد پس از گذراندن بازه ی زمانی مشخصی باید به تمدید آن بپردازند.

اگر اعتبار جواز تاسیس یک شرکت به پایان برسد، تمام مزایای و امتیاز های آن تمام می شود و شما دیگر نمی توانید از آن ها استفاده کنید. به همین خاطر مجبورید، حتما پس از پایان اعتبار به تمدید جواز تاسیس شرکت تان مشغول شوید.

برای این که مراحل اداری و ثبتی، تمدید جواز تاسیس راحت باشد. توصیه می شود، از موسساتی که در حوزه ی خدمات ثبت شرکت فعالیت می کنند؛ کمک بگیرید. یکی از این موسسات، سپنتا ثبت است. این موسسه توسط مجرب ترین کارشناسان اداره می شود. شما می توانید با خیالی آسوده امور اداری تان را هم چون تمدید جواز تاسیس، اخذ کارت بازرگانی، اخذ جواز تاسیس و… را به ما بسپارید و در کوتاه ترین بازه زمانی تحویل بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای تمدید جواز تاسیس

برای اخذ تمامی جواز ها از جمله جواز تاسیس، شما نیاز به مدارک دارید. مدارک سبب می شوند، تمامی مراحل اداری و ثبتی تمدید جواز تاسیس، آسان و راحت باشد و دیگر شما مجبور نباشید؛ زمانی طولانی برای دریافت و پیگیری آن اختصاص دهید. مدارک مورد نیاز برای تمدید جواز تاسیس شرکت های حقیقی و حقوقی یکسان است.

از مدارکی که برای تمدید جواز تاسیس شرکت ها نیاز است؛ عبارت از:

  • فرم درخواست تمدید جواز تاسیس
  • دفترچه قرارداد زمین یا اجاره نامه منابع طبیعی

برای تمدید جواز تاسیس شرکت ها حتما مدارک فوق الزامی می باشد. اگر شما هر کدام از مدارک بالا را نداشته باشید؛ نمی توانید جواز تاسیس شرکت تان را تمدید کنید. در هر موسسه ای که قصد دارید، به تمدید جواز تاسیس شرکت تان بپردازید؛ الزامی است، این دو مدرک را ارائه دهید.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ