نحوه استعلام جواز تاسیس صنعتی

نحوه استعلام جواز تاسیس صنعتی

نحوه استعلام جواز تاسیس صنعتی: زمانی احداث شرکت، برای شما لذت بخش است، که به صورت قانونی احداث سده باشد و هم چنین مورد تایید سازمان اداره کل شرکت ها باشد. پس از این که شرکت خود را احداث کردید، بایستی اقدام به استعلام جواز تاسیس صنعتی آن کنید. چرا که جواز تاسیس صنعتی، به شما اجازه آغاز فعالیت تان را در زمینه ی دلخواه تان می دهد.

امروزه موسساتی تاسیس شده اند، که در زمینه ی انجام کلیه امور اداری و ثبتی فعالیت می کنند. این موسسات انجام خدمات ثبت شرکت را برای افراد حقوقی و حقیقی آسان و راحت می کنند. سپنا ثبت، یکی از برترین و معتبر ترین موسساتی است، که به شما کمک می کند؛ استعلام جواز تاسیس صنعتی شرکت تان راحت و آسان شود.

اگر مایلید با نحوه استعلام جواز تاسیس صنعتی شرکت تان در سپنتا ثبت آشنا شوید؛ این مقاله را از دست ندهید.

جواز تاسیس صنعتی

جواز تاسیس صنعتی

اخذ جواز تاسیس، یکی از مدارک مهم در هر کسب و کاری می باشد. تمامی شرکت های حقوقی و حقیقی که در زمینه ی عرضه محصولات و خدمات فعالیت می کنند؛ موظف به استعلام جواز تاسیس صنعتی هستند. اگر مجموعه ای دارای جواز تاسیس نباشد، قانون اساسی کشور موظف است؛ با او به شدت برخورد کند.

چرا که محصولات و خدمات خود را غیر قانونی وارد بازار می کند و اصلا به شرایط خرید و فروش پایبند نیست. به همین خاطر باعث ایجاد نوساناتی در بازار می شود.

اخذ جواز تاسیس صنعتی، امروزه دیگر مانند گذشته سخت و پیچیده نمی باشد. زیرا شما می توانید از موسساتی که در این عرصه فعالیت می کنند؛ کمک بگیرید و تنها بر روی مراحل اداری و ثبتی اخذ جواز تاسیس نظارت کنید.

جواز تاسیس صنعتی به شرکت ها این اجازه را می دهند، بدون هیچ گونه ترسی از رو به رو شدن با قانون به تولید و عرضه ی محصولات و خدمات شان بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ و استعلام جواز تاسیس صنعتی

تا زمانی که یک شرکت اقدام به دریافت و استعلام جواز تاسیس صنعتی خود نکرده باشد. نمی تواند شرکت خود را در اداره کل شرکت ها به ثبت برسانند؛ زیرا یکی از مدارک مهم و ضروری برای ثبت شرکت ها، جواز تاسیس می باشد.

شما برای این که در موسسات معتبر به اخذ جواز تاسیس شرکت تان بپردازید؛ نیاز به مدارکی دارید. اگر شما بعد از این که درخواست اخذ جواز تاسیس دادید؛ اما مدارک تان ناقص بود. درخواست تان پیگیری نمی شود.

زیرا در تمام موسسات اولویت با افرادی است که مدارک شان کامل و بدون هیچ گونه نقصی است. پس قبل از این که درخواستی بدهید، در مورد مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس به جمع آوری اطلاعات بپردازید. جمع آوری اطلاعات درست سبب شده شما مدارکی کامل به کارشناس تحویل دهید.

در نتیجه درخواست تان پیگیری می شوید. بنابراین می توانید در کوتاه ترین بازه ی زمانی جواز تاسیس صنعتی شرکت تان را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ و استعلام جواز تاسیس صنعتی افراد حقیقی:

 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی افراد حقیقی در شرکت
 • کپی کارت پایان خدمت یا کارت معاف از خدمت افراد حقیقی شرکت
 • آدرس محل سکونت
 • شماره تماس افراد حقیقی شرکت
 • فهرست محصولات تولیدی درخواستی

مدارک مورد نیاز برای اخذ و استعلام جواز تاسیس صنعتی افراد حقوقی:

 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 • کپی برابر اصل کارت پایان خدمت یا کارت معافی از خدمت مدیر عامل
 • آدرس محل سکونت مدیر عامل
 • شماره تلفن و شماره ثابت مدیر عامل
 • ارائه محصولات تولیدی درخواستی
 • فهرست شهرک های صنعتی
 • درج واژه تولی در فرم تقاضا برای جواز تاسیس
 • تصویر تقاضانامه
 • تصویر فرم درخواستی
 • مهر شرکت

شرایط اخذ و استعلام جواز تاسیس صنعتی

هر درخواستی دارای شرایط و قوانینی می باشد. اخذ جواز تاسیس برای شرکت ها نیز مانند تمام درخواست ها دارای شرایطی می باشد. افراد موظف اند، برای گرفتن جواز تاسیس شرکت شان این شرایط و قوانین را رعایت کنند.

شرایط اخذ و استعلام جواز تاسیس صنعتی:

 1. شخص متقاضی بایستی حتما تابع کشور ایران باشد.
 2. سن متقاضی باید حتما حداقل بالای ۲۰ باشد.
 3. متقاضی حتما باید کارت پایان خدمت یا کارت معافی از خدمت داشته باشد.
 4. نباید دارای هیچ گونه ممنوعیتی باشد.

اگر هر کدام از شرایط فوق را نداشته باشید، نمی توانید برای شرکت خود جواز تاسیس صنعتی بگیرید. پس قبل از تاسیس هر گونه شرکتی، حتما شرایط اخذ جواز تاسیس را به خاطر داشته باشید؛ تا از هزینه های بیهوده جلوگیری کنید.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ