مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱

مراحل اخذ ایزو 9001 -sepantasabt.com

مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱

مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱،  ISO یا سازمان بین المللی استاندارد سازی یک سازمان بین المللی غیر دولتی برای استانداردسازی است که در ژنو، سوئیس واقع شده است. از نمایندگان طیف وسیعی از سازمان های مالی، صنعتی و تجاری استاندارد تشکیل شده است. اساساً این سازمان وظیفه ایجاد و اجرای تمامی این استانداردها را بر عهده دارد. سازمان ISO خود هیچ چیزی را تایید نمی کند، بلکه گواهینامه ISO توسط سازمان های شخص ثالث انجام می شود. در واقع، دریافت گواهینامه ISO یک گواهینامه شخص ثالث است که مطابق با استانداردهای بین المللی توسعه یافته و منتشر شده توسط ISO عمل می کند. فرآیند دریافت iso ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

 

 انواع گواهینامه های ایزو | مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱

 

اولین قدم در فرآیند صدور گواهینامه ISO این است که بدانید کدام استانداردها برای سازمان شما مناسب هستند و به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می کنند. بسیاری از گواهینامه های ISO شباهت هایی در سیستم خود دارند که به افراد امکان می دهد دو یا چند گواهینامه ISO را دریافت کنند که می تواند به آنها در تجارت کمک کند. iso تا به امروز بیش از ۲۱۵۸۴ استاندارد را منتشر کرده است و دارای اعضایی از ۱۶۲ کشور و ۷۸۸ نهاد فنی توسعه استاندارد است. در ادامه مقاله مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱ ما را همراهی کنید.

 

   مهمترین گواهینامه های ISO عبارتند از:

 

  • صدور گواهینامه iso 9001 عمومی با هدف رفع نیازهای مشتری، افزایش رضایت مشتری و ثبت کیفیت فرآیندهای سازمان است.

 

ISO 1400 استانداردی است که چارچوب و معیارهای یک سیستم مدیریت زیست محیطی را تعریف می کند.

 

  • گواهینامه ISO 45001 یک استاندارد ایمنی و بهداشتی است که برای کمک به ارتقا و حفاظت از سلامت (جسمی و روانی) کارکنان وجود دارد.

 

  • iso 27001 بر امنیت سایبری تمرکز دارد و پذیرش آن نشان می‌دهد که شما امنیت سایبری را جدی می‌گیرید و اقداماتی را برای رعایت Gdpr انجام داده‌اید.

 

مراحل دریافت گواهی ISO

 

از مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱  برای هر سازمان مستلزم مراحل مختلفی است که باید هم توسط شرکت مشاور ایزو و هم از سوی مرجع صدور گواهینامه متقاضی انجام شود تا در نهایت گواهینامه مورد نظر صادر شود. بسته به اندازه و پیچیدگی شرکت، اخذ گواهینامه ISO می تواند بین ۶ تا ۱۲ ماه طول بکشد و بستگی به زمان و تعهد موجود برای پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت در شرکت شما دارد.

 مراحل بدست آوردن iso را می توان به صورت زیر خلاصه کرد

 

۱- تکمیل فرم پرسشنامه توسط سازمان درخواست کننده جهت بررسی وضعیت و ماهیت سازمان جهت برآورد هزینه مشاوره.

 

۲- ارسال نامه اعلام قیمت یا پیش فاکتور و انعقاد قرارداد با شرکت مشاور iso.

 

۳- آشنایی مشاور با مدیران و تشکیل جلسه جهت شناخت اهمیت و عملکرد استاندارد iso.

 

۴- طراحی الزامات و مستندات سیستم مدیریت کیفیت و تدوین راهکار اجرایی برای پیاده سازی سیستم و تعیین مسئولیت کلیه افراد مسئول در سیستم به صورت شفاف.

 

۵- آموزش عمومی ایزو و سیستم مدیریت کیفیت برای کلیه کارکنان سازمان و پیاده سازی سیستم و الزامات ISO توسط کلیه واحدهای ذیربط سازمان.

 

۶- پیش ممیزی جهت تایید آمادگی سازمان

 

۷- انتخاب مرجع صدور گواهینامه و انعقاد قرارداد

 

۸- تعیین روز حسابرسی با کمک مرجع صادرکننده برای اخذ گواهینامه ایزو.

 

۹- حسابرسی دو مرحله ای انجام دهید

 

 sepantasabt.com-مراحل دریافت گواهی ISO

مدیریت کیفیت و ISO 9001 چیست؟ | مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱

 

هنگامی که هر یک از گواهینامه های iso، از جمله ISO 9001 را دریافت کردید، به بیش از یک میلیون سازمان در سراسر جهان خواهید پیوست که کسب و کار خود را با این سیستم مدیریت بهبود بخشیده اند. ISO 9001 نه تنها در سراسر جهان به عنوان یک سیستم مدیریت کیفیت (QM) شناخته می شود، بلکه به عنوان یک ابزار قدرتمند بهبود کسب و کار نیز شناخته می شود.

 

یک سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 به شما کمک می کند کیفیت را به طور مداوم در سراسر تجارت خود نظارت و مدیریت کنید.

 

چگونه با سیستم مدیریت  مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱  شروع به کار کنیم؟

 

در این مرحله، ما باید بهترین راه را برای شروع فرآیند صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO برای سازمان خود بیابیم و درک کنیم که چرا ISO 9001 استاندارد سیستم مدیریتی است که می تواند برای هر شرکت بزرگ یا کوچک مفید باشد.

 

نحوه دریافت گواهینامه iso

 

ایزو سیستم دارای مجوز رسمی خدمات مشاوره مدیریت برای سازمان های صنعتی، معدنی و بازرگانی و به عنوان تنها شرکت دارای رتبه ۱ وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای گواهینامه مراکز معتبر تحت اعتبار iaf و ascb می باشد.

مجموعه ایزو سیستم تحت نظارت خانه مدیر شرکت بنیان دانمارک با شرکت های بزرگ ایرانی از جمله نفتکش ملی ایران، ساپکو، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، نفت پارس، پتروشیمی شازند، نفت بهران، گروه صنعتی بوتان، داروسازی، پتروشیمی بندرامام، حفاری ملی ایران گروه مپنا عضو رسمی انجمن مدیریت کیفیت ایران می باشد و خدمات مشاوره مدیریت و صدور گواهینامه های معتبر ISO را برای تمامی شرکت های داخل و خارج از ایران ارائه می دهد.

 

sepantasabt.com -نحوه دریافت گواهینامه iso

 

سخن نهایی

 

همانطور که می دانید ایزو دارای مراحل مختلفی است و همیشه یکسان نبوده، اخذ ایزو و مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱  یکی از مهم ترین سوالاتی است که ذهن رهبران کسب و کار و سازمان ها را به خود مشغول کرده است.

 

دانستن شرایط لازم برای اخذ گواهینامه معتبر ISO و نحوه اخذ گواهینامه ISO برای شرکت یا سازمان خود برای مدیران سازمان ها مهم است. یعنی چگونگی مراحل اخذ گواهینامه ISO و ترتیب و توالی فرآیندهای آن به صورت شفاف انجام می شود.

<<بیشتر بخوانید>>

ثبت برند تجاری

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ