هزینه پلمپ دفاتر در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

هزینه پلمپ دفاتر در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟-وب سایت سپنتا

هزینه پلمپ دفاتر در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

هزینه پلمپ دفاتر در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ بر اساس قانون تجارت، افراد حقیقی و حقوقی موظفند؛ پس از ثبت شرکت شان در اداره کل شرکت ها، برای اظهار هزینه ها و درآمد هایشان به اداره دارایی به اخذ دفاتر مالی بپردازند. دفاتر مالی، برترین مدرک برای ارائه امور مالی می باشند؛ لذا تمامی برآورد های مالی در آن به ثبت می رسند.  موسسان شرکت ها مجبورند، حتما هزینه هایشان را در این دفتر به ثبت برسانند؛ زیرا پس از پایان سال باید به اداره کل شرکت ها تحویل داده شود، تا نرخ مالیات شرکت تعیین شود.

شرکت های حقیقی و حقوقی بایستی نسبت به حجم فعالیت شان به اخذ این دفتر ها بپردازند؛ چرا که دفاتر کل در حجم های مختلفی تولید می شود. فعالیت داشتن یا نداشتن شرکت ها در طول سال، هیچ تاثیری بر هزینه پلمپ دفاتر ندارد. تمامی شرکت ها موظفند، در پایان سال جاری به موقع هزینه پلمپ دفاتر خود را بپردازند؛ تا مالیات علی الراس شامل حال شان نشود.

در این مقاله به صورت مفصل در رابطه با هزینه پلمپ دفاتر در سال ۱۴۰۱ توضیح داده شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

هزینه پلمپ دفاتر یعنی چه؟

مالیات، یکی از مهم ترین راه های کسب درآمد کشور ها می باشد. مالیات از تمامی افراد جامعه با روش های مختلفی گرفته می شود؛ تا دولت بتواند رفاهی بهتر برای زندگی افراد به وجود آورد. یکی از مالیات هایی که از شرکت های حقیقی و حقوقی گرفته می شود؛ هزینه پلمپ دفاتر می باشد.

دفاتر امور مالی، یکی از ابزار آلات لازم  و ضروری برای شرکت ها می باشد؛ لذا مسائل مالی شرکت به کمک این ابزار ها به بهترین شکل ممکن به ثبت می رسد. بنابراین با کمک از آیت دفتر، شرکت ها در پایان سال با هیچ نوع جریمه مالیاتی رو به رو نمی شوند.

دفاتر امور مالی، دو نوع هستند. یکی از دفاتر برای ثبت هزینه های ریز و سود های روزانه شرکت استفاده می شود؛ که با عنوان دفتر روز نامه شناخته شده است. دیگر دفتری که در زمینه ثبت امور مالی استفاده می شود، دفتر کل است؛ برای ثبت هفتگی هزینه هایی که در دفتر روزانه ثبت شده از این رفتار استفاده می شود.

مدیران شرکت ها، موظفند؛ پس از پایان سال حتما برای تعیین هزینه پلمپ دفاتر این دو دفتر را به اداره دارایی مربوطه تحویل دهند. از ثبت اطلاعات نادرست در این دفاتر خود داری کنید؛ لذا درج  اطلاعات اشتباه در این دفاتر جرم محسوب می شود.

حجم دفاتر کل و روزنامه بر اساس کارکرد مجموعه ها مشخص می شود. شما باید در زمان های معینی از سال به ارائه و اخذ این دفتر بپردازید. اگر شما در ارائه و اخذ دفاتر کل و روزنامه غفلت کنید، مسلما باید منتظر عواقب این کار باشید. در بیشتر مواقع کسانی که در ارائه این دفاتر کوتاهی کرده اند؛ با مالیات علی الراس رو به رو شده اند.

به هیچ وجه افراد نمی توانند از زیر بار جرائم مالیاتی شانه خالی کنند؛ لذا پرداخت این جریمه ها الزامی می باشد. به همین خاطر در اداره دارایی نرخ و میزان جرائم هر فرد به ثبت می رسد.

هزینه پلمپ دفاتر یعنی چه؟-وب سایت سپنتا

هزینه پلمپ دفاتر در سال ۱۴۰۱

همانطور که در مطالب پیش نیز گفته شد، پرداخت هزینه پلمپ دفاتر برای اشخاص حقیقی و حقوقی اجباری است. هزینه پلمپ دفاتر در سال ۱۴۰۱ متغیر است؛ لذا بر قیمت ها، معیار های مختلفی تاثیر می گذارد. به همین دلیل، مدیران شرکت ها می توانند به صورت تقریبی این هزینه را برآورد کند.

از آن جایی که با توجه به فعالیت و حجم کاری هر شرکت، تعداد برگ دفاتر کل و روزنامه مشخص می شود، میزان هزینه پلمپ دفاتر شرکت ها با همدیگر متفاوت است. یکی از ملاک هایی که میزان هزینه پلمپ دفاتر شرکت ها را مشخص می کند؛ تعداد برگ دفاتر آن ها است.

هر چه تعداد برگ دفاتر کل کمتر باشد؛ مسلما مودی موظف است؛ هزینه کمتری به اداره دارایی تقبل کند. دفاتر کم حجم بیشتر برای شرکت های نوپا استفاده می شود؛ بنابراین سعی نکنید، با اخذ دفاتر کم حجم قانون را دور بزنید.

معیار دیگری که بر هزینه پلمپ دفاتر در سال جاری تاثیر دارد؛ تورم است. تورم تعیین کننده، قیمت محصولات و خدمات می باشد. به همین خاطر دولت مردان در تلاش اند، تورم را کنترل کنند؛ تا فشار زیادی به مردم وارد نشود.

 

هزینه پلمپ دفاتر در سال ۱۴۰۱-وب سایت سپنتا

سخن آخر

قانون تجارت، تعیین کننده عملکرد شرکت های حقیقی و حقوقی می باشد. تمامی شرکت ها موظفند، به صورت منظم در بازه های زمانی مشخصی به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر خود بپردازند. هزینه پلمپ دفاتر همان مالیات شرکت در سال جاری است؛ بنابراین پرداخت دیر موقع آن باعث شده شرکت شما جریمه مالیاتی شود.

کارکرد شرکت شما بایستی با ریز ترین هزینه ها در دفاتر به ثبت برسد؛ تا دفاتر شما با هزینه مناسبی پلمپ گردد. به همین علت با ثبت اطلاعات اشتباه، اوضاع خود را خراب نکنید.

سخن آخر-وب سایت سپنتا

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ