پلمپ دفاتر چیست و نکات کلیدی آن

پلمپ دفاتر چیست و نکات کلیدی آن

حتما تا کنون عبارت پلمپ دفاتر به گوش تان خورده است، در ادامه می خواهیم به بررسی پلمپ دفاتر تجاری و نکات قابل توجه درباره آن بپردازیم.

هنگامی که شرکت، سازمان، موسسه و یا سایر مراکز مشمول پرداخت مالیات ثبت شوند و فعالیت خود را آغاز کنند، موظف هستند برای شفاف سازی و تعیین مالیات؛ تمامی نقل و انتقالات مالی خود را به درستی ثبت نمایند.

قانون برای ثبت این فعالیت های مالی، دفاتر پلمپ را قرار داده است. این دفاتر پس از ثبت شرکت در سازمان امور مالیاتی کشور موجود می باشند و افراد موظف هستند آن ها را از این سازمان تحویل بگیرند.

این دفاتر با نام های دفاتر تجاری و یا دفاتر قانونی نیز شناخته می شوند. تکمیل این دفاتر و استفاده از آن ها برای ثبت امور مالی شرکت ها و تجار اجباری است. این دفاتر به صورت ۵۰ تا ۱۵۰ برگ تولید و عرضه می شوند که تعداد برگ هر دفتر با توجه به کاربرد موسسه تعیین می شود.

در صورتی که شرکت ها دفاتر شان را پر نکنند و تحویل ندهند، در علی الراس قرار خواهند گرفت و مشمول هزینه های اضافی خواهند شد. اگر شرکت فعالیت مالی هم نداشته باشد این دفاتر پلمپ باید تحویل گرفته شده و در آخر به صورت خالی تحویل داده شود.

برای پلمپ دفاتر چه کار باید کرد؟

برای پلمپ دفاتر چه کار باید کرد؟

برای پلمپ دفاتر ابتدا باید به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه کنید. در این سایت باید اطلاعات لازم برای پلمپ دفاتر را تکمیل کنید. به طور مثال اگر شخص حقوقی درخواست پلمپ دفاتر را داشته باشد باید در بخش مربوط به شخص حقوقی اطلاعات خود را وارد و درخواست خود را ثبت کند.

این اطلاعات شامل شناسه های هویتی مانند کد ملی و در صورت دارا بودن کد تابعیت می باشد. همچنین آدرس، شماره تلفن همراه، کد پستی و شماره تلفن ثابت نیز از شخص حقوقی دریافت خواهد شد.

سپس به شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه، تمامی اطلاعیه های لازم پیامک خواهد شد؛ بنابراین ضروری است که شماره همراهی را وارد کنید که به آن دسترسی دارید.

در ادامه باید بخش های مرتبط با سال مالی شرکت را به طور دقیق وارد کنید. هر شرکت باید روز و ماه آغاز سال مالی خود را بداند و در اساس نامه شخصیت حقوقی ثبت و تکمیل کند. سامانه به صورت خودکار پس از وارد کردن تاریخ دقیق آغاز سال مالی، پایان سال مالی را مشخص می کند.

آدرس مشخص شده در بخش تکمیل اطلاعات شخص حقوقی همان جایی است که دفاتر پلمپ پس از تایید و بررسی به آن ارسال خواهند شد. هوشیار باشید و آدرس خود را به صورت کامل و دقیق وارد کنید زیرا این دفاتر پلمپ برای آن آدرس ارسال خواهند شد.

در صورتی که شهر مورد نظر خود را در سامانه در بین گزینه ها پیدا نمی کنید، به این معنی است که هنوز شهر شما تحت پوشش سامانه قرار نگرفته است . این مورد فعلا فقط برای استان تهران خدمت رسانی می کند.

برای پلمپ دفاتر چه مدارکی از شخص حقیقی نیاز است؟

شخص حقیقی باید کارت ملی و مدارک هویتی خود را به همراه کپی پروانه کسب و مجوز فعالیت به همراه داشته باشد، دقت داشته باشید که همراه داشتن این مدارک ضروری است.

برای پلمپ دفاتر چه مدارکی از شخص حقوقی نیاز است؟

شخص حقوقی یا مدیر عامل باید علاوه بر به همراه داشتن مدارک هویتی شامل کارت ملی و شناسنامه، مهر شرکت را نیز همراه داشته باشد.

در صورتی که وکیل به امور اداری رسیدگی می کند، همراه داشتن وکالتنامه ضروری است. همچنین در صورتی که شرکت دچار تغییراتی شده باشد ارائه کپی روزانه شامل این تغییرات نیز ضروری است. روزنامه تاسیس شرکت نیز از مدارک ضروری برای پلمپ دفاتر می باشد.

چه موقع برای دریافت دفاتر، بهترین زمان است؟

برای دریافت دفاتر پلمپ، هر سال باید سال قبل از آن اقدام کنید. این بدین معنی است که قبل از آغاز سال مالی جدی شرکت و پیش از پایان سال مالی کنونی، نسبت به دریافت دفاتر پلمپ جدید بایستی اقدام کنید.

چه موقع برای دریافت دفاتر، بهترین زمان است؟

به چه دلیل دفاتر رد می شوند؟

اگر شما از دفاتر سال های گذشته استفاده کنید و یا اطلاعات کذب ثبت کنید، امکان رد شدن دفاتر شما بسیار بالا است.

همچنین از مواردی که سبب رد شدن دفاتر می شود، می توان به عدم ثبت یک یا تعدادی از فعالیت ها و سفید ماندن بی دلیل برگ ها اشاره کرد.

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین
ارسال با واتساپ